Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Згода Конгресу США на продаж Польщі F-35

Американський Конгрес погодився продати Польщі 32 найсучасніші літаки F-35 

Американський Конгрес погодився продати 32 найсучасніші літаки F-35 Польщі – заявив польський міністр національної оборони Маріуш Блащак. «Це один з останніх кроків до укладення договору, але це ще не кінець нашої роботи. Ми будемо вести переговори, щоб досягти найкращої можливої ціни», – написав міністр у Twitter. Держдепартамент США погодився на можливий продаж 32 винищувачів F-35 Польщі за щонайбільше 6,5 млрд американських доларів, тобто приблизно 25,6 млрд злотих, передає “Польське радіо”.

У вчорашній розмові Маріуш Блащак наголосив, що винищувачі F-35 – це найсучасніша військова техніка. «Її використання у польських повітряних силах дасть нам безсумнівну перевагу. Ми будемо однією з небагатьох країн Європи, яка матиме цей тип літаків. Цей літак особливий тим, що він є платформою для командування і може взаємодіяти із F-16, які ми вже маємо, з ракетними комплексами HIMARS із дальністю до 300 км і зенітним ракетним комплексом Patriot. Отже, це така ціла мережа, створена, щоб гарантувати безпеку Польщі», – пояснив міністр національної оборони.

Якщо транзакція щодо винищувачів F-35 буде завершена, Польща отримає засоби командування, управління, зв’язку, навігацію та засоби ідентифікації, а також послуги в галузі розробки та інтеграції програмного забезпечення, навчальні системи, запасні частини і технічну та навчальну підтримку.

Related Posts