Аналітика Експертна думка Новини Міжмор'я Про Україну

Прагнення Путіна посилити тиск на Україну тільки зростатиме – експерт

Зі зміною політичного керівництва в Україні Росія не змінила тактику – навпаки, слід очікувати посилення з її боку тиску на різних напрямках.

Таку думку висловив перший заступник директора Центру Нової Європи Сергій Солодкий, виступаючи на круглому столі «Оцінка результатів виборів в Україні: внутрішні та зовнішні політичні наслідки», який відбувся в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Російська політика щодо України не змінилася зі зміною влади. РФ застосовує підхід: почекаємо та подивимося. Апетит Путіна посилити тиск на Україну буде тільки зростати», – переконаний експерт.

Серед маніпуляцій, до яких може вдатися Кремль, Солодкий бачить намагання дискредитувати нове українське керівництво на міжнародній арені. Знову буде використовуватися енергетичний важіль. Зберігатиметься намагання впливу на Україну через Донбас, на автономності якого Москва буде наполягати і робити спроби імплементувати в українське законодавство пастки, не передбачені Мінськими угодами. Водночас самі Мінські домовленості дають можливість формування квазідержави на території України.

Росія виставляє себе як «нейтрального спостерігача», а Україна при цьому зображується не як жертва, а як агресор, котрий має змінити своє ставлення. Не можна дозволити РФ маніпулювати логікою, закликав Солодкий німецьких колег.

Росія, за його словами, посилає назовні змішані сигнали: видача паспортів з одного боку, обмін полоненими – з другого. Деякі партнери, приміром, Франція, почали говорити про «вікно можливостей», яке начебто відкрилося. А німецька сторона доклала чимало зусиль для повернення російської делегації до ПАРЄ, що в РФ сприймають як свій успіх.

Стосовно кроків української сторони, на думку експерта, команда Президента Зеленського щиро вірить у можливість зрушити ситуацію з мертвої точки, До того ж вона дуже креативна у пошуку інструментів розв’язання конфлікту. Новому главі держави вдалося зробити дещо, чого не зміг досягти його попередник, але разом з цим з’явилися й ризики. Путін зрозумів слабкі сторони Зеленського, і для нього справді відкрилося «вікно можливостей», якими він неодмінно скористається.

Отже, приводу для оптимізму немає, вважає Солодкий. Українська сторона має всі підстави побоюватися, що конфлікт буде вирішено без урахування інтересів самої України та навіть нехтуючи міркуваннями безпеки в регіоні.

Related Posts