Балтія НАТО Новини Міжмор'я Польща США

Сувальський перешийок захищатиме протитанковий полк

14 протитанковий артилерійський дивізіон перетворено у 14 сувальський протитанковий дивізіон, що захищатиме стратегічне місце на східному фланзі

14-ий сувальський протитанковий полк сформований у понеділок замість чинного дотепер протитанкового артилерійського дивізіону. Сувальський підрозділ буде оснащений сучасною технікою, збільшиться теж число солдатів, передає “Пльське радіо”.

Рішення про створення полку у Сувалках прийняли у 2018 році. 12 липня 2019 року міністр національної оборони Маріуш Блащак підписав рішення про реформування дивізіону у 14-ий сувальський протитанковий полк. У понеділок віцеміністр оборони Марек Лапінський взяв у Сувалках участь у церемонії перетворення дивізіону в полк і прочитав у зв’язку з цим листа від міністра Блащака.

“Одним із заходів для зміцнення структур Війська польського на сході нашої країни є перетворення сувальського протитанкового артилерійського дивізіону в полк. Це збільшить ефективність та можливості використання цього підрозділу у надзвичайно чутливому місці для оборони Польщі”, – написав міністр.

У церемонії взяв теж участь віцеміністр внутрішніх справ та адміністрації Ярослав Зєлінський, депутат із Сувалок, який підтримував повернення полку, розформованого за попередньої влади.

“Тут, поблизу Сувальського перешийку, такого рішення чекали жителі і це рішення має загальне схвалення. Це рішення збільшує безпеку, збільшує її відчуття серед жителів Сувальщини. Це історичне рішення, бо чорні хмари згущувалися, але настав час їх розсіювання”, – сказав Зєлінський.

Сувальський перешийок або Сувальський коридор – це поняття у термінології НАТО. Це терен, що охоплює Сувальщину, Ауґустув і Сейни у Підляському воєводстві. Перешийок сполучає територію держав Балтії з Польщею та рештою країн НАТО, а також розділяє територію Калінінградської області та Білорусі. За словами армії США, цей регіон є потенційно одним із найбільш запальних пунктів у Європі.

Related Posts