Аналітика Новини Міжмор'я Польща

Дослідження: Польща – світовий лідер з прийняття трудових іммігрантів

За даними Організації економічного співробітництва і розвитку, у 2017 році щоп’ятий трудовий мігрант приїхав саме до Польщі

Польща є світовим лідером з прийняття тимчасових трудових іммігрантів. За звітом Організації економічного співробітництва і розвитку, щоп’ятий з трудових іммігрантів у світі прибув у 2017 році саме до Польщі. Як говориться у дослідженні, у 2017 році до Польщі “за працею” прибуло 1,1 млн іноземців. Позаду Польщі опинилися такі економічні гіганти, як Сполучені Штати та Німеччина, передає “Польське радіо”.

На погляд головного економіста банку PKO BP Пьотра Буяка, настільки велика імміграція до Польщі була однією із найважливіших причин швидкого економічного розвитку Польщі. Позитивним результатом великої імміграції є теж поліпшення фінансової ситуації Фонду соціального страхування (FUS).

“Дотепер не було безпосередніх даних, що ми є світовим лідером з трудової міграції, принаймні тимчасової. Для польської економіки – це позитивне явище, і напевно не можна сказати, що це погіршує ситуацію на національному ринку праці, оскільки за цей самий період безробіття у Польщі зменшилося до найнижчого рівня в історії і є на третьому найнижчому рівні в Європейському Союзі”, – сказав Пьотр Буяк.

За найновішим дослідженням Євростату, у серпні цього року рівень безробіття у Польщі склав 3,3 відсотки. Це означає, що збереження такого самого рівня від травня цього року є надалі меншим середньоєвропейського показника, що у серпні склав 6,2 відсотки, а у Єврозоні – 7,4 відсотки.

Організація економічного співробітництва і розвитку опублікувала дані про наплив тимчасових іммігрантів у 2017 році. На першому місці у світі опинилася Польща із 1,1 млн тих, хто приїжджає на період до 12 місяців. Таким чином Польща випередила, зокрема, Сполучені Штати і Німеччину, оскільки до США прибуло приблизно 700 тис. тимчасових працівників, а до Німеччини – понад 400 тисяч.

Головний економіст PKO BP пояснює, що зростаюча імміграція до Польщі спостерігається декілька років, але настільки висока позиція світової імміграції може бути для багатьох несподіванкою. Експерт банку зізнається, що дані ще за 2016 рік показували великі масштаби імміграції, але вони не були настільки шокуючими, як найновіші.

Експерт переконаний, що у зв’язку із пришвидшенням у Польщі зменшення числа осіб у продуктивному віці, наплив іноземних працівників був необхідним, аби польська економіка могла розвиватися настільки швидко, як за попередні роки.

Related Posts