Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

ІНП Польщі нагородив трьох жінок з України за популяризацію польської історії

Інститут національної пам’яті Польщі надав звання «Свідка історії» шістьом особам та одній організації за популяризацію і збереження польської пам’яті за межами країни

У вівторок у Варшаві Інститут національної пам’яті Польщі нагородив шістьох осіб та одну організацію за заслуги у популяризації історії польського народу за кордоном, передає “Польське радіо”.

Зокрема він надав звання «Свідка історії» Світлані Філоновій та Олені Удовенко з України, котрі багато років вшановують жертв Катинського злочину.

Під час церемонії у Королівських лазєнках президент ІНП Польщі Ярослав Шарек нагородив загалом шістьох лауреатів та одну організацію за заслуги у вшануванні історії польського народу за межами Польщі.

«Ви прибули сюди з усього світу – від Сполучених Штатів до сучасної України і Білорусі; від Угорщини до Італії», – зазначив перед церемонією президент ІНП Польщі Ярослав Шарек, звернувши увагу, що усі ці згадані місця пов’язані з історією Польщі.

«Частина наших предків у цих місцях шукала надію і ці місця стали для них новим домом, а частина опинилася там проти своєї волі, оскільки кордони були пересунуті», – сказав Шарек.

«Але, незважаючи на те, що пройшло стільки років, ви доводите зв’язки з батьківщиною предків. І це подвійний доказ, бо це доказ, що черпає з цього багатства, яке залишили наші предки за межами Польщі», – додав президент ІНП, назвавши теж нагороджених «вартовими польської культури».

Серед нагороджених президентом ІНП Польщі були, серед інших, Світлана Філонова та Олена Удовенко з України, котрі, як зазначено під час церемонії ІНП, діють «у справі Катині, відновлюючи пам’ять про неї і висвітлюючи інформацію про неї під час різних, але взаємодоповнюючих заходів». Інститут високо оцінив їх за присутність, зокрема, під час роботи польських груп з проведення ексгумацій у Катині, Мєдном, Харкові та Биківні неподалік Києва, а також за презентацію ними виставок, публікацій, статтей, відкриття меморіальних дощок і проведення уроків на тему Катині для молоді та популяризацію біографій катинських героїв.

Звання «Свідка історії» надали також Малґожаті Мєдвєдєвій, теж з України, яка, як зазначили в ІНП, «у своїй діяльності для відродження польської мови, культури та історії особливу увагу присвячує плеканню та вшануванню місць у місті Бар, пов’язаних із мучеництвом польського народу. Її діяльність включає: вшанування пам’яті жертв «польської операції» НКВС 1930 років та догляд за місцями поховання польських солдатів.

Related Posts