Новини Міжмор'я Польща

Новий уряд Польщі склав присягу

Прем’єр-міністром нового уряду став Матеуш Моравєцький

Президент Анджей Дуда призначив новий уряд. У Кабінеті міністрів буде 20 відомств. Більшістю керуватимуть дотеперішні міністри, передає “Польське радіо”.

Під час урочистого призначення нового уряду в Президентському палаці державний очільник Анджей Дуда подякував прем’єр-міністрові, віцепрем’єрам та міністрам за те, що вони взяли на себе важливі та відповідальні обов’язки: «Лише мить тому ви всі складали присягу. Я знаю, що вона буде у вашому серці від першого до останнього дня вашої служби на посадах, які ви займаєте. Я в цьому не сумніваюся. У більшості ви вже не раз виправдали сподівання у своїй службі для Речі Посполитої, для співгромадян, для нашого суспільства, для польської держави».

Новим кабінетом міністрів керуватиме дотеперішній глава уряду, Матеуш Моравєцький. В уряді будуть три віцепрем’єри – до Ярослава Ґовіна та Пйотра Ґлінського приєднався Яцек Сасін, заодно міністр державних активів.

У новому уряді немає Міністерства енергії, Міністерства підприємництва і технології та Міністерства інвестицій і розвитку. Створено нові відомства: Міністерство розвитку, Міністерство управління фондами, Міністерство державних активів та Міністерство клімату.

Більшість міністрів залишається на своїх дотеперішніх посадах, причому Ядвіґа Емілєвич (яка досі очолювала відомство підприємництва і технологій) відтепер керує Міністерством розвитку. До уряду ввійшли: Міхал Куртика (міністр клімату), Малґожата Яросінська-Єдинак (міністр управління фондами), Тадеуш Косцінський (міністр фінансів) та Марлєна Мальонґ (міністр родини, праці та соціальної політики). Міхал Вось, який досі був міністром у справах гуманітарної допомоги,  став міністром довкілля. Обов’язки міністра спорту тимчасово виконує прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький.

Ймовірно, у вівторок очільник уряду Матеуш Моравєцький представить у Сеймі експозе.

Related Posts