Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я Польща

Президенти Польщі та Литви підтримують збереження санкцій проти Росії

Анджей Дуда і Ґітанас Науседа не мають сумнівів щодо необхідності продовження антиросійський санкцій у зв’язку з російською агресією та постійною окупацією Москвою українських земель

Військове співробітництво, санкції проти Росії, побудова ефективних сполучень та ситуація польської меншини – це теми, які у Вільнюсі обговорили у четвер президенти Польщі та Литви. Анджей Дуда і Ґітанас Науседа зустрілися напередодні церемонії поховання січневих повстанців на цвинтарі Расу у Вільнюсі. На сьогоднішні урочисті заходи мають теж прибути прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький, а також політики з Литви, Білорусі, України та Латвії, передає “Польське радіо”.

Однією з головних тем розмов лідерів у четвер була оборона – президенти анонсували продовження військового співробітництва у межах НАТО. Анджей Дуда і Ґітанас Науседа не мають теж сумнівів щодо необхідності збереження антиросійських санкцій у зв’язку з “тривалою окупацією українських земель.”

У цьому контексті Анджей Дуда нагадав про анексію Криму та окупацію Луганської та Донецької областей. “Росія не покинула ці райони. Вони досі перебувають під російським контролем”, – сказав польський президент. Він додав, що ніхто у Європі не повинен погоджуватися на “зміну кордонів силою”. “Це ситуація, з якою ніхто з нас у сучасній Європі не може погоджуватися і нам не можна погоджуватися, бо немає нічого гіршого, ніж зміна у сучасній Європі кордонів силою, що відбувається у Європі вчергове від 2008 року, і нашої згоди чи навіть мовчазного схвалення абсолютно не може бути”, – наголосив президент Польщі.

Анджей Дуда, нагадуючи про символізм церемонії поховання учасників січневого повстання, підкреслив, що це подія, що має вшанувати героїв декількох держав Центральної Європи, які виступали проти “гнобителя” – царської Росії.

У свою чергу, литовський лідер розкритикував нещодавні слова Емманюеля Макрона. Президент Франції в інтерв’ю одному з видань висловив погляд, що в НАТО сталася “смерть мозку”. “Ані в Польщі, ані в Литві, ані серед інших членів НАТО, ніякої смерті мозку не сталося. А навіть навпаки, ми маємо конкретні і дуже амбіційні плани, аби зміцнювати нашу співпрацю у майбутньому”, – сказав Ґітанас Науседа. Політик також привітав інформацію про збільшення числа американських солдатів у Польщі.

Анджей Дуда також наголосив, що “він не бачить проблем із життєздатністю НАТО”. “Те, що я бачу, навіть у відносинах між Польщею та США, радше свідчить про життєздатність НАТО”, – сказав Дуда.

Під час пресконференції Ґітанас Науседа розкритикував голоси в Литві про те, що витрати на армію слід зменшити та перерахувати ці кошти, серед іншого, на соціальну політику. Він сказав, що “якщо нехтувати обороною, може виявитися, що виплати та пенсії жителі Литви будуть отримувати у валюті іншої країни”.

Related Posts