Новини Міжмор'я Про Україну

У Києві пройшла демонстрація проти політики Зеленського щодо Донбасу

У четвер, 21 листопада, у шосту річницю Революції Гідності, у центрі Києві протестувало декілька тисяч осіб проти політики чинного президента України

Присутні висловилися проти дій нової української влади щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. На їхню думку, вони ведуть до надмірних поступок щодо Росії. Демонстрація, головними гаслами якої були: “Ні капітуляції” та “Маємо гідність”, пройшла на Майдані Незалежності, передає “Польське радіо.”

На переконання демонстрантів, сьогодні, подібно, як і шість років тому, є загроза, що влада віддасть суверенітет країни східному сусіду-агресору. “Я хочу бачити Україну вільну і в Європі, а не під протекторатом Росії. Останні дії президента показують, що він більше хоче товаришувати зі Сходом, ніж із Заходом”, – сказав Польському радіо Олександр, один із демонстрантів на Майдані Незалежності, де шість років тому почався Євромайдан. Подібно вважає жителька Києва Ольга, яка сказала Польському радіо, що, на її думку, політика Зеленського, тобто відведення військ та перемовини у нормандському форматі, призведуть до здачі України у російську сферу впливів.

“Майдан повертається, коли довкола нас згущується неправда, напівправда або відкрита брехня. Бо Майдан – це правда. Ця правда звертається до президента України: пане президенте! Росія нав’язує нам умови, що призведуть до фатальних наслідків. Не йдіть цим шляхом”, – наголосив зі сцени у центрі столиці України ексвіце-міністр закордонних справ Данило Лубківський.

“Використовуйте весь свій політичний капітал і величезну довіру людей для досягнення справедливого миру. Українського миру, а не миру “руського міра””, – наголосив політик, який є членом ради Руху опору капітуляції.

Побоювання частини українців пов’язані з запланованим на 9 грудня самітом нормандської четвірки у Парижі. Лідери Франції, Німеччини, України та Росії будуть там обговорювати врегулювання конфлікту на Донбасі.

Саміт у Парижі має бути першою особистою зустріччю Зеленського з Путіном.

“Сьогоднішнє віче не є початком якогось великого протесту, а сигналом, що ми відчуваємо загрозу. Ми боїмося, що команда Зеленського хоче миру ціною, яка може знищити те, за що ми боролися декілька років тому на Майдані, і за що гинули тут люди”, – сказав один із учасників демонстрації, житель Києва.

Учасники акції на Майдані нагадали, що колишній президент, повалений у результаті протестів, втратив посаду якраз через домовленості з Росією.

“Ми не хочемо ніякого зближення з Росією. Революція Гідності довела, що ми хочемо йти до Європи. Якщо Зеленський повторить те, що робив Янукович, то він зазнає наслідків своїх дій”, – сказала молода жінка з українським прапором на плечах.

Related Posts