Балтія НАТО Новини Міжмор'я Польща

Reuters: Туреччина блокує підтримку НАТО для Польщі і країн Балтії

За словами агентства, Туреччина не підтримає оборонний план НАТО для Польщі і країн Балтії на випадок агресії Росії, поки Альянс не визнає курдську міліцію у Сирії терористами

Туреччина відмовляється підтримувати план допомоги НАТО для Польщі та країн Балтії поки Північноатлантичний альянс не запропонує їй політичну підтримку у боротьбі проти Загонів народної оборони курдів (YPG) у Сирії. Про це у вівторок повідомило агентство Reuters, посилаючись на чотирьох високопоставлених представників НАТО, передає Польське радіо.

Анкара доручила своєму представнику в НАТО не підписувати планів щодо допомоги для Польщі та країн Балтії, а також під час офіційних зустрічей та неофіційних перемовин, вимагаючи категоричного офіційного визнання YPG Альянсом терористами.

Агентство Reuters додало, що офіційного коментаря у цій справі від турецької делегації у НАТО, як і у зовнішньополітичному відомстві в Анкарі, отримати не вдалося.

Клопітлива позиція Туреччини перед ювілейним, 70 самітом НАТО, що відбудеться наступного тижня у Лондоні, є мірою глибокого поділу між Анкарою та Вашингтоном щодо турецького наступу у північно-східній Сирії проти курдської міліції, пише Reuters.

Делегації НАТО намагаються отримати підтримку всіх 29 країн Альянсу для оборонного плану Польщі, Литви, Латвії та Естонії на випадок російської агресії. Без підтримки Анкари Альянсу буде важко швидко зміцнити оборонні механізми для цих країн.

Турки “взяли Східну Європу в заручники та блокують затвердження військових планів, поки не отримають поступок”, яких прагнуть, – сказав Reuters один з дипломатів.

Другий співрозмовник агентства назвав поведінку Туреччини “деструктивною”, зауваживши, що Альянс намагається показати, наскільки він об’єднаний, аби відкинути звинувачення Трампа, який висловлює скептицизм щодо корисності НАТО, а також критику з боку президента Франції Макрона, який заявив про “смерть мозку” Альянсу.

Related Posts