Новини Міжмор'я Польща

У Смоленську закінчено черговий огляд уламків Ту-154М

Російська сторона від початку ускладнювала встановлення причин катастрофи, що сталася 10 квітня 2010 року

Від початку цього тижня представники польських правоохоронних органів проводили огляд уламків літака Ту-154М, а їхню роботу контролювали функціонери Слідчого комітету Росії. Дослідження пов’язане з розслідуванням причин авіакатастрофи, що сталася 10 квітня 2010 року біля смоленського аеропорту Сєвєрний. У ній загинуло 96 громадян Польщі, в тому числі президент Лєх Качинський. Польська делегація прямувала на відзначення 70-річчя катинського злочину, передає “Польське радіо”.

Як повідомив кореспондент Польського радіо Мацєй Ястшембський, польські прокурори та техніки-криміналісти проводили процесуальні дії разом із функціонерами російського Слідчого комітету. За інформацією ЗМІ, йшлося про дослідження, про які звернулися американські фахівці, котрі співпрацюють з польською прокуратурою. Подробиці робіт невідомі.

Російська сторона від початку ускладнювала встановлення причин катастрофи, що сталася 10 квітня 2010 року. До сьогодні Росія не повернула Польщі уламків літака, пояснюючи, що це речовий доказ для російських правоохоронних органів. Польщі не віддали також реєстраторів польоту, тобто так званих чорних скриньок. Москва нерегулярно відповідає на прохання польської прокуратури про правову допомогу та заблокувала можливість повторного допиту свідків, у тому числі контролерів польоту зі смоленського аеропорту.

Related Posts