Інші Новини Міжмор'я Про Україну

Посол Угорщини: немає передумов для сепаратизму угорців Закарпаття

Посол Угорщини Іштван Ійдярто запевнив, що в Будапешта не може бути територіальних претензій до України, як і немає підстав для сепаратизму угорців Закарпаття.

Як повідомляє “Європейська правда”.

“Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 млн українців, угорців – 150 тис. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім “не наші”, вони прословацькі, проугорські? Закарпаття – завжди була цікава територія, але ніколи там конфліктів між українцями та іншими націями не було”, – зазначив посол.

За його словами, Угорщина “прекрасно розуміє, що з Росією Україні дуже складно, а “досягнення миру – це довгостроковий процес”. “І дотримання прав меншин, і автономії в складі держави – це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні”, – додав він.

Ійдярто також каже, що українцям слід розуміти: “Угорщина – країна, яка втратила території і населення”.

“Не думаю, що треба пояснювати, як це вплинуло на душевний стан суспільства”, – пояснює посол.

Тижнями раніше заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто заявив, що місцева угорська громада звернулася до центральної влади України з проханням сформувати в рамках децентралізації об’єднану територіальну громаду з центром у Берегові так, щоб туди увійшли населені пункти переважно з населенням угорського походження. 

Міністерство закордонних справ України також висловлювало протест у зв’язку із закликами до автономії угорських спільнот Карпатського регіону, які мають місце в оприлюдненому 15 листопада Комюніке XVIII-го засідання Угорської постійної ради.

У МЗС України раніше заявляли, що кінцевою метою політики іредентизму (возз’єднання територій) прем’єра Угорщини Віктора Орбана є створення угорського анклаву на території України.

Related Posts