Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Польща готова до можливої зупинки транзиту російського газу через Україну

У Польщі підготувалися до можливих ризиків припинення постачання газу в ЄС з Росії територією України з 1 січня 2020 року

За будь-якого сценарію ризику зупинки постачання газу зі сходу до 2023 року, можливості транспортування газу до Польщі переважають над внутрішнім попитом. Про це повідомила Польська нафтогазова компанія (PGNiG). Фірма опублікувала схему управління ризиками для таких перерв до січня 2023 року, передпє Польське радіо.

Компанія PGNiG нагадала, що в 2019 році споживання газу у Польщі складе приблизно 19 млрд кубометрів, з яких 4 мільярди – з внутрішнього видобутку, 9 мільярдів – придбані у Росії, 3,5 мільярди – придбані в Європейському Союзі, а також 2,5 млрд кубометрів придбаного скрапленого природного газу.

Від 1 січня 2020 року можливий ризик припинення транзиту російського газу до ЄС територією України з приводу завершення транзитного договору на перекачування газу та непідписання нового. У такій ситуації вітчизняний видобуток, запаси у сховищах та можливості імпорту, зокрема з Білорусі, дають загалом 25,6 млрд кубометрів газу на рік, при споживанні 19 мільярдів блакитного палива, – зауважили в PGNiG.

Черговим етапом появи ризику польський концерн назвав 18 травня 2020 року, коли закінчується контракт між Ґазпромом та компанією EuRoPol GAZ (яка є інвестором та власником польського відрізка транзитного газогону Ямал-Європа) на транзит російського газу до Західної Європи. У випадку зупинки постачання з ямальського газогону та реверсу з Німеччини, можливості імпорту будуть на рівні 33,1 млрд кубометрів газу на рік, – вважають в PGNiG. Цей об’єм складатимуть постачання російського газу через Білорусь та Україну, термінал зрідженого газу, з ЄС, вітчизняний видобуток та запаси у сховищах.

У випадку одночасної матеріалізації обох цих ризиків – від 1 січня та 18 травня 2020 року, можливості постачання до Польщі іншими шляхами будуть на рівні 28,6 млрд кубометрів газу на рік, – переконані в Польській нафтогазовій компанії.

У PGNiG нагадали, що наприкінці 2022 року завершується так званий ямальський контракт, тобто договір про постачання газу з Ґазпромом, і перехід з 1 січня 2023 року відбудеться перехід на постачання до Польщі з Норвегії, а також скрапленого природного газу через термінал.

PAP/Т.А.  

Related Posts