Новини Міжмор'я Польща Про Україну

У МЗС Польщі роз’яснили ситуацію щодо гуманітарної допомоги в Україну

МЗС Польщі, зокрема, надало інформацію тим, хто хоче перевезти матеріальну гуманітарну допомогу в Україну

Посилки з подарунками, що призначалися для польських сімей з Івано-Франківська, затримані на кордоні Польщі та України у пункті пропуску «Медика-Шегині», будуть передані бідним у польському місті Отвоцьк, – повідомили волонтери з щецінського товариства «Посилка для героя» (Paczka dla Bohatera), передає Польське радіо.

У понеділок українські прикордонники у контрольно-пропускному пункті зупинили мікроавтобус зі Щеціна, що перевозив приблизно 300 посилок з продуктами, побутовою хімією, а також візками та ходунками для дітей.

У майбутньому на сайті української митниці з’явиться спеціальний формуляр для подібних посилок і їх перевезення через кордон. Голова товариства «Пачка для героя» Томаш Савіцький не виключив, що організація у січні ще раз спробує зібрати посилки, гроші на транспорт та перевезти подарунки для поляків в Україні.

Водночас у Міністерстві закордонних справ Польщі повідомили, що перевезення матеріальної гуманітарної допомоги на територію України і Білорусі має відбуватися відповідно до законодавства цих держав, а у випадку затримання транспортів митними службами, польські консульства надають допомогу у контактах з митниками.

У повідомлені МЗС Польщі зазначило, що, згідно із митними правилами України, перевезення речей в обсязі, що перевищує кількість, призначену для власного використання, підлягають обов’язковому митному оформленню при в’їзді на територію цієї країни.

Відповідно до чинного українського закону, звільнення від сплати мита може бути отримано для товарів гуманітарної допомоги, призначених виключно для суб’єктів, що мають статус офіційних одержувачів гуманітарної допомоги. Перелік цих одержувачів склало Міністерство соціальної політики України та розмістило разом із рекомендаціями за цим посиланням.

МЗС нагадало, що одержувачі подарунків зобов’язаний подати письмовий запит до відповідної Обласної державної адміністрації (якщо маса товару не перевищує 3 тонн) або Міністерства соціальної політики щодо визнання транспорту гуманітарною допомогою. Ввезення можливе тільки після отримання позитивного рішення міністерства або відповідної ОДА.

Related Posts