Аналітика Експертна думка Новини Міжмор'я Про Україну

“Ні війни, ні миру” та інші: експерт розповів про чотири сценарії для Донбасу

Існують кілька ключових сценаріїв з вирішення питання Донбасу, однак Україна наразі перебуває на етапі “ні війни, ні миру”.

Так зазначив під час презентації доповіді “Прогноз 2020: виклики і можливості” в Укрінформі експерт програми “Міжнародна і внутрішня політика” Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич, передає Укрнформ.

“Якщо ми говоримо про сценарій по Донбасу – є декілька ключових сценарних груп. Перша – “ні війни, ні миру”, в якій ми існуємо сьогодні. Друга сценарна група – мирне повернення Донбасу – воно включає в себе все – від реалізації “плану Путіна” з мирного повернення і закінчуючи нашим планом. Третій сценарій – неукраїнський Донбас. І четвертий – військовий сценарій”, – зазначив він.

Тишкевич зауважив, що, зважаючи на зовнішньополітичну ситуацію в країні, “США наразі не зацікавлені виходити на велику угоду з РФ з розподілу сфер впливу”.

“Російська Федерація, якщо аналізувати її галузеві програми розвитку, зацікавлена вийти з-під санкцій та обмежень… І, відповідно до цього, буде проходити так званий мирний процес, проходитимуть перемовини, РФ на цих перемовинах пробуватиме закласти “міни уповільненої дії” для наступних кроків”, – зауважив експерт.

Втім, наголосив Тишкевич, 2020-ий рік для України продовжиться у базовому сценарії “ні війни, ні миру”.

Related Posts