Новини Міжмор'я Позиція Польща

Яцек Чапутович: рішення президента щодо візиту до Єрусалима є добрим

Анджей Дуда повідомив, що не полетить 23 січня до Ізраїлю на подію, що організовується у зв’язку з 75-річчям визволення табору Аушвіц-Біркенау

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що рішення президента Анджея Дуди, аби не їхати на Світовий форум Голокосту в Ізраїлі, є добрим. У вівторок Анджей Дуда повідомив, що не полетить 23 січня до Ізраїлю на подію, що організовується у зв’язку з 75-річчям визволення табору Аушвіц-Біркенау, передає Польське радіо.

Як голова МЗС підкреслив в ефірі Третьої програми Польського радіо, Світовий форум Голокосту може виявитися політичною зустріччю:

«Це добре рішення. Тим більше, що чотирма днями пізніше відбудеться присвячена цій темі зустріч в Аушвіці. Для нас важливим є вшанування пам’яті жертв за присутності тих, хто вцілів. Нам не йдеться про політизацію цього питання. А зустріч в Єрусалимі може, власне, виявитися зустріччю політичного характеру, зустріччю інтерпретації. Ми би хотіли цього уникнути. А тут в Аушвіці президент Анджей Дуда буде господарем зустрічі, отже він матиме можливість виступити з промовою, а також, можливо, відреагувати на слова, що прозвучать чотирма днями раніше».

Причиною рішення Анджея Дуди є факт, що ізраїльські організатори не передбачили виступу польського президента, на відміну від представників Ізраїлю, Росії, Німеччини, Франції, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.

Related Posts