Новини Міжмор'я Польща

Цими днями Сенат Польщі розглядатиме судові закони

У порядку триденного засідання верхньої палати польського парламенту (15-17 січня) – поправка до закону про суди загальної юрисдикції та Верховний суд, передає Польське радіо.

Поправка до закону про загальні суди та Верховний суд вводить дисциплінарну відповідальність суддів за дії, які можуть перешкоджати роботі судової влади. А також вводить відповідальність за оскарження обрання суддів та за громадську діяльність, якої не можна узгодити з принципами незалежності суддів.

У документі також передбачаються зміни до процедури обрання першого голови Верховного суду. Кандидата на цю посаду зможе запропонувати кожен суддя. Якщо виникнуть проблеми з обранням голови та досягненням кворуму, вибори будуть дійсними, коли за кандидата голосуватимуть 32 судді Верховного суду. Сенатські комісії – законодавча та з прав людини – виступили за відхилення законопроекту.

Сенатори також займатимуться спеціальним законом у справі боротьби з африканською чумою свиней (АЧС), який стосується, зокрема, правил полювання. Передбачається санітарний відстріл диких тварин – цим займатиметься поліція, пожежники, прикордонники та військо, а також заборона блокувати полювання. Минулого тижня об’єднані сенатські комісії сільського господарства та довкілля рекомендували схвалити закон без поправок.

Під час цього засідання заплановано також обрання сенаторів до складу Національної ради судочинства. Комісія прав людини, верховенства права та петиції схвалила кандидатури сенаторів: Рафала Амброзіка, Кшиштофа Квятковського та Боґдана Здроєвського.

Related Posts