Аналітика Новини Міжмор'я Про Україну

22 січня відзначають День соборності України

Соціологи звертають увагу, що з року в рік щораз більше у поглядах українців об’єднує, аніж ділить, передає Польське радіо.

В Україні 22 січня відзначають День соборності. Це свято вшановує проголошення в 1919 році проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Соціологи звертають увагу, що з року в рік щораз більше у поглядах українців об’єднує, аніж ділить. Про деталі з Києва повідомляє кореспондент Польського радіо Пьотр Поґожельський:

«Згідно з опитуванням, проведеним з нагоди Дня соборності Фондом Демократичні ініціативи, дві третини респондентів наголошує, що їхня держава повинна інтегруватися із Європейським Союзом. Найбільше таких людей на заході країни, хоча такі погляди домінують у всіх регіонах. Рекорди б’є також чисельність прихильників членства у НАТО – 51% опитаних. Причому соціолог Ірина Бекешкіна звертає увагу, що, власне, це питання почасти різнить українців: “У східних і південних регіонах України більшість – це прихильники нейтральності держави, але значна частина там виступає за членство в НАТО”.

Посилення прозахідних тенденцій у всій країні сталося після того, як розпочалася російська агресія проти України навесні 2014 року. Іншим результатом є зростання до майже 70% числа тих, хто виступає проти проголошення російської мови державною на рівні з українською».

Related Posts