Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я Польща

Парламент Естонії засудив історичну сталінську брехню Росії

Державні збори Естонії (Рійґікоґу) абсолютною більшістю голосів засудив історичні пропагандистські наклепи Росії на Польщу та сусідні країни і нагадав про подібність злочинів нацистського і радянського тоталітаризмів, переає Польське радіо. 

Естонський парламент ухвалив резолюцію «Про історичну пам’ять та фальшування історії» із засудженням фальшування історії Росією та підтримкою Польщі та інших країн, котрі Москва звинуватила у початку Другої світової війни. Йдеться про те, як Кремль представляє роль Радянського Союзу у вибуху Другої світової війни та перекидає провину на жертв тієї агресії. За документ проголосувало 72 зі 101 естонського парламентарія.

У резолюції естонські політики засудили російські спроби «переписування історії». У документі говориться, що естонський парламент, «підтримуючи Польщу та інші європейські країни, котрі нещодавно Росія звинуватила у розв’язанні Другої світової війни, засуджує дії російської влади, яка заперечує, що Радянський Союз був одним з головних ініціаторів конфлікту та звинувачує жертв агресії». Естонські парламентарії нагадали, що нацистська Німеччина, комуністичний Радянський Союз та інші тоталітарні режими винні у масових вбивствах у безпрецедентних в історії людства масштабах, геноцидах, депортаціях та втраті свободи.

Естонці у резолюції нагадали, що безпосередньою причиною початку Другої світової війни був пакт Молотова-Ріббентропа, підписаний 23 серпня 1939 року між ІІІ Рейхом та Радянським Союзом, а також прикріплений до нього таємний протокол. Естонські депутати засудили цей пакт, нагадавши про окупацію країн Балтії та поділ Польщі між ІІІ Рейхом і СРСР. Вони додали, що початок Другої світової війни був головним наслідком підписання пакту з серпня 1939 року. Парламентарії закликали теж уряд Естонії підтримати зусилля для збереження автентичності історичної пам’яті – не тільки у своїй країні, але також в усьому світі – так, аби злочини тоталітарних режимів не були забуті. «Знання історії збільшує спроможність протистояти цим загрозам, що загрожують демократії», – написали естонські депутат у заяві «Про історичну пам’ять та фальшування історії».

Російське посольство в Естонії засудило резолюції ще під час її підготовки.

Нагадаємо, у грудні Путін розкритикував вересневу резолюції Європейського парламенту щодо початку Другої світової війни. Російський лідер заявив, що причиною початку війни був не пакт Молотова-Ріббентропа, а Мюнхенська угода 1938 року. Він сказав, що Польща використала той договір для реалізації своїх територіальних претензій щодо Заолжя. Він переконував, що у вересні 1939 року Червона армія у Бресті не боролися з поляками і у цьому контексті «насправді Радянський Союз нічого не відбирав у Польщі».

На сталінську пропаганду Москви проти Польщі відповіли тоді, серед інших, прем’єр Матеуш Моравєцький та МЗС Польщі, а також численні польські та іноземні політики та ЗМІ.

Related Posts