Новини Міжмор'я Про Україну

Лідер кримських татар прокоментував капітулянтські заяви Шмигаля

Рафат Чубаров назвав пропозицію нового прем’єра України щодо води в Крим «підлим ударом в спину»

Меджліс кримськотатарського народу закликає новий український уряд Дениса Шмигаля до консультацій, щоб не допускати «капітулянтських» заяв на тлі посилення в Криму репресій. Про це голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров написав у Facebook, передає Польське радіо.

«Скандальна заява новообраного прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про можливість подачі води по Північно-Кримському каналу в тимчасово окупований Крим, озвучена ним на тлі посилювання в Криму репресій і переслідування кримських татар і етнічних українців з боку російських окупантів, по суті, стало підлим ударом в спину тих, хто не змирився з окупацією Криму і залишаються вірними Українській державі. Ситуацію не змінило термінове пояснення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, розміщене їм згодом на своїй фейсбучній сторінці», – зауважив Чубаров.

Чубаров наголошує, що низка капітулянтських заяв останнього часу щодо Криму з боку окремих українських політиків і посадових осіб, дезорієнтують міжнародні організації і міжнародних партнерів, які прагнуть підтримати Україну у відновленні її територіальної цілісності.

На його думку, абсолютно неприпустимими є спроби прикриття подібних «ініціатив» нібито турботою про громадян України, які проживають в окупованому Росією Криму.

Керівник Меджлісу підкреслює, що будь-які поступки Росії з боку України або її міжнародних партнерів лише посилюють репресивну політику Кремля стосовно громадян України, які проживають у тимчасово окупованому Криму, в першу чергу проти кримськотатарського народу.

Відновлення водопостачання Криму по Північно-Кримському каналу необхідно Москві для зміцнення і розширення російської військової присутності в окупованому нею Криму, а також для облаштування нових поселень для колонізації окупованого півострова громадянами РФ, яких заселяють з метою витіснення корінного народу Криму – кримськотатарського народу і етнічних українців.

«З метою консолідації, як всередині України, так і на міжнародному рівні, всіх зусиль, спрямованих на якнайшвидшу деокупацію Криму і відновлення державного суверенітету України над Кримом, Меджліс кримськотатарського народу закликає прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, а також новопризначених членів Кабінету міністрів, як і всі політичні і громадські організації України, до постійних консультацій і взаємодії з Меджлісом кримськотатарського народу», – наголосив Чубаров.

Новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль у телевізійному ефірі одного з українських телеканалів 5 березня заявив, що воду в окупований Крим треба подавати, тому що там живуть українці, а Крим – це Україна.

Пізніше прем’єр написав пост у соцмережі, уточнюючи, що питання подачі води до Криму неможливо вирішити до деокупації півострова.

Related Posts