Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Польща придбає у США ракетні комплекси Javelin

США мають намір продати Польщі 60 пускових установок Javelin та 180 протитанкових ракет до них

Американське агентство співпраці у сфері безпеки Міністерства оборони США (DSCA) не очікує, що Польща матиме труднощі з придбанням для свої збройних сил протитанкових ракетних комплексів Javelin. Дозвіл на угоду ще має висловити Конгрес США, передає Польське радіо.

Державний департамент США про прохання Польщі вже затвердив умови можливого контракту вартістю 100 млн доларів на продаж ракетних комплексів Javelin.

За словами американського видання «Defense Daily», DSCA вже повідомила про запланований продаж військового озброєння Конгрес Сполучених Штатів.

«Запропонований продаж системи Javelin допоможе Польщі розвинути довгостроковий оборонний потенціал для захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, аби відповідати вимогам національної оборони», – написали у заяві представники Агентства співпраці у сфері безпеки.

Польща хоче придбати 60 пускових установок та 180 протитанкових керованих ракет Javelin з навчальним та логістичним пакетом. Їх мають використовувати Війська територіальної оборони, – повідомив міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак.

Можливу угоду прокоментувала у Twitter посол США у Польщі Джорджет Мосбахер.

«Державний департамент затвердив продаж Польщі ракет Javelin, що сприятиме військовій модернізації Польщі. Безпека є нашим спільним пріоритетом та наріжним каменем американсько-польського союзу!», – наголосила вона.

Нагадаємо, раніше США продали ракетні комплекси Javelin Україні.

Related Posts