Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Президент Польщі не збирається до Росії на роковини 10 квітня

На 10 квітня планувалося вшанування 80-річчя катинського злочину і 10-річчя смоленської авіакатастрофи

Польський очільник Анджей Дуда заявив, що не збирається до Росії на урочисті заходи 10 квітня, тобто у 80-річчя катинського злочину і 10-річчя смоленської катастрофи, передає Польське радіо.

За словами президента Анджея Дуди, він планував поїхати в Україну пізніше, щоб віддати шану вбитим польським офіцерам та службовцям, похованим на так званих катинських кладовищах: «Це рішення прем’єр-міністра і тих, хто вибиратиметься до Росії. Я можу сказати, що не збираюся до Росії. Звісно, ми планували поїхати в Україну, але дещо пізніше, рівно у роковини катинського злочину, й помолитися на так званих катинських кладовищах, при могилами вбитих польських офіцерів та службовців, але не в Росії».

Як додав президент Анджей Дуда, враховуючи нинішню ситуацію, зараз ніхто не може сказати, чи ці плани будуть зреалізовані, чи ні.

У лютому цього року прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький оголосив, що 10 квітня, у десяті роковини смоленської катастрофи, він хоче відвідати Смоленськ і Катинь, щоб «віддати шану жертвам страшного совєтського вбивства в катинському лісі та жертвам смоленської катастрофи». За його словами, «обидві ці події назавжди змінили історію Польщі».

Related Posts