Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща

Польща виграла Стокгольмський арбітраж проти «Ґазпрому»

«Ґазпром» має повернути Польській нафтогазовій компанії майже 1,5 млрд. доларів

Арбітражний суд у Стокгольмі вирішив, що «Ґазпром» має знизити ціни на газ Польській нафтогазовій кампанії «PGNiG». Після більш ніж п’яти років польська компанія виграла ціновий спір з російським газовим гігантом,передає Польське радіо.

За попередніми оцінками Польської нафтогазової компанії, «Ґазпром» повинен повернути майже 1,5 млрд. доларів. Голова «PGNiG» Єжи Квєцінський сказав, що компанія намагатиметься повернути ці гроші якомога швидше. «Суд погодився з нами – ціни на російський газ були занадто високими і неринковими», – додав.

Спір з «Ґазпромом» тривав від листопада 2014 року. «PGNiG» звернулася до арбітражного суду, позаяк ціна, яку Польща платила за російський газ, була значно вищою, ніж для інших країн у Європі.

Торік у Польщі прийнято рішення не продовжувати з «Ґазпромом» Ямальського контракту на постачання газу. Це означає, що від 31 грудня 2022 року Польща припинить купувати російський газ за чинним контрактом. Влада у Варшаві, виходячи з міркувань безпеки, диверсифікує джерела постачання газу над Віслу.

Related Posts