Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я Польща

Литва засудила Росію за історичну пропаганду проти Польщі

Литовський парламент прийняв резолюцію, в якій висловив своє ставлення до російської політики історичного ревізіонізму

Сейм Литовської Республіки засудив Росію за брехливе заперечування ролі Радянського Союзу в розв’язанні Другої світової війни. Литовські парламентарії наголосили, що Москва також ставить під сумнів радянські злочини в Центрально-Східній Європі, що були скоєні після війни, передає Польське радіо.

«Ця резолюція є вираженням солідарності з Польщею», – сказав автор проєкту резолюції міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. «На нашу думку, однією з причин початку війни став Пакт Молотова-Ріббентропа з таємними протоколами, що стали причиною поділу Європи», – заявив голова МЗС Литви.

Очільник литовського дипломатичного відомства нагадав, що останнім часом Росія активно поширює пропаганду, яка спотворює правду. На його думку, це пов’язано з майбутнім 75-річчям закінчення Другої світової війни.

Парламент Литви у резолюції підкреслив, що шанує пам’ять тих, хто боровся з нацизмом. Він також закликав Європейський парламент, парламенти Центрально-Східної Європи та міжнародну спільноту до спільного опору діям Росії.

У документі наголошено, що метою поширення владою Росії дезінформації є «виправдання її нинішньої агресивної політики та агресії проти сусідніх держав, посилення недовіри серед західної спільноти та розбиття єдності Європейського Союзу і НАТО».

Related Posts