Новини Міжмор'я Польща

МЗС Польщі вкотре закликало Росію повернути уламки Ту-154М

У 10 роковини Смоленської катастрофи МЗС Польщі направило ноту Посольству Росії у Варшаві з вимогою повернути польську власність, передає Польське радіо.

Сьогодні, 10 квітня, у 10 роковини Смоленської катастрофи Міністерство закордонних справ Польщі направило до Посольства РФ у Варшаві дипломатичну ноту, в якій закликає російську сторону негайно видати власність Польщі – уламки літака Ту-154М.

Про це зовнішньополітичне відомство Польщі повідомило у Twitter.

«Жодна норма міжнародного права не дає підстави для утримання Росією власності Польщі», – наголошено у повідомленні МЗС Польщі.

Уламки літка Ту-154М дотепер залишаються на терені аеродром «Смоленськ-Північний». Представники польської влади неодноразово порушували питання його повернення під час перемовин з російською стороною. У травні минулого року міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович нагадав про цю проблему на зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сєрґєєм Лавровим.

Потім у вересні 2019 року Чапутович, представляючи позицію Польщі зі звіту про виконання резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, заявив, що Росія не бажає дотримуватися зобов’язань, що випливають із цієї резолюції. Він сповістив, що Польща буде піднімати це питання у Раді Європи і «намагатиметься знайти рішення, яким буде повернення уламків польській стороні».

Міністр тоді заявив, що утримування уламків Ту-154М на території Росії не має правових підстав і не має раціонального обґрунтування. Він підкреслив, що Польща готова до переговорів з цього питання з Росії з цього питання безпосередньо або за участю третьої сторони.

Однак досі Слідчий комітету РФ запевняв, що його слідство у цій кримінальній справі щодо катастрофи триває, а уламки літака є речовим доказом і з цього приводу не може бути повернутися Польщі.

Торік оглянути уламки Ту-154М на терені аеродрому «Північний» змогли представники Національної прокуратури Польщі, котрі двічі проводили процедурні заходи, пов’язані із вивченням частин літака.

Related Posts