Аналітика Антиросійський фронт Експертна думка Інші Новини Міжмор'я

«Російські спецслужби сіють дезінформацію про коронавірус »

Німецький історик вважає, що нині спецслужби діють за схемою, опрацьованою КҐБ у 80-ті роки XX сторіччя в контексті ВІЛ-інфекції

У 80-ті роки минулого сторіччя КҐБ та німецькі спецслужби Штазі сіяли дезінформацію про те, що вірус ВІЛ був американською біологічною зброєю. Про це нагадує історик Дуґлас Селваж з Гумбольдтського університету Берліна, передає Польське радіо.

Експерт зауважив, що за схемою, опрацьованою КҐБ, нині розповсюджуються фейк-ньюси про пандемію COVID-19, а мета цієї дезінформаційної політики – сіяти паніку та антагонізувати держави і народи. У своїй статті в «Der Spiegel» історик пише, що у 80-ті роки XX сторіччя навколо вірусу ВІЛ та хвороби СНІД, яку він викликає, створено наррацію, що це була біологічна зброя, яку вироблено у США, у базі Форт Детрік. «Це була одна з найбільш вдалих операцій в історії совєтських спецслужб, – зауважив Дуґлас Селваж. – У розповсюдження фальшивої інформації активно включилася радянська преса, а також – західні ЗМІ».

КҐБ використало змовницькі теорії про створення вірусу ВІЛ з метою знищення афроамериканців та гомосексуалів, совєти додали до цього фейк про заражених американських солдатів, котрі виїжджають із ВІЛ-інфекцією до інших країн, де служать на американських базах.

Німецький історик зауважує, що дезінформація зібрала свої плоди в Африці, де повірили в «американську біологічну зброю». «В африканських країнах не проводилася профілактика, а також не шукали способів лікування СНІДу, тому там померло стільки людей», – пише історик.

Дуґлас Селваж підкреслює, що після розпаду СРСР російські спецслужби продовжували використовувати віруси та епідемії у своїх цілях. «Наприклад, під час епідемії хвороби, яку спричинює вірус Еболи, фінансовані російським урядом «Russia Today» і «Спутнік» сіяли дезінформацію про те, що цей вірус вироблено в американських лабораторіях».

Історик зауважує, що схема, знана з минулого сторіччя, використовується нині, в умовах пандемії коронавірусу. «Як в Китаї, так і в США поширюються оскарження, що цей вірус виробила друга країна, щоби зашкодити цій першій.  

«Це породжує ненависть і шкодить міжнародним стосункам», – вважає німецький історик.

Related Posts