Новини Міжмор'я Польща

Послання президента в День пам’яті жертв катинського злочину

Анджей Дуда віддав данину пам’яті полякам, убитим внаслідок людиновбивчих дій НКВС

У День пам’яті жертв катинського злочину президент Польщі Анджей Дуда опублікував повідомлення у зв’язку з 80-річчям відкриття братських могил польських офіцерів, передає Польське радіо.

У повідомленні, серед іншого, сказано, що «Катинь залишається символом, без якого не можна зрозуміти історію Польщі. Назва цього місця нагадує про понад 20 тисяч наших співвітчизників, убитих внаслідок людиновбивчих дій НКВС. Катинь – це також символ пам’яті, який зберігається в польських домах, незважаючи на півстоліття поневолення та фальсифікації історії комуністичним режимом. Це також символ боротьби за правду, яка почалася з виявлення масових могил», – написав Анджей Дуда.

Президент віддав данину полякам, які поховані в Катині, Харкові, Мєдному, Биківні та інших, невідомих місцях. Анджей Дуда також висловив подяку всім, хто сприяв збереженню пам’яті про катинський розстріл та закликав передати її молодому поколінню.

3 квітня президент поклав квіти до Могили невідомого солдата у Варшаві, де вбиті в Катині також мають свою символічну могилу.

Related Posts