Балтія Інші Новини Міжмор'я Польща

Лукашенка лякає Литву і Польщу санкціями у відповідь

Президент Білорусі, зокрема, пригрозив полякам і литовцям забороною на польоти до Росії і Китаю над територією своєї країни

Президент Білорусі сповістив, що його країна відповість на західні санкції. Аляксандр Лукашенка під час перебування у місті Орша на сході Білорусі сказав, що білоруське ембарго може, наприклад, змусити поляків або литовців літати замість через його країну до Росії та Китаю над Балтійським або Чорним морем, передає Польське радіо.

Президент Білорусі також дав зрозуміти, що його країна унеможливить європейським державам торгівлю сільськогосподарськими продуктами, щодо яких раніше ембарго ввела Росія. „Вони зажрались і забули, що таке Білорусь. І думали, що нас можна нагнути, танками полякати, ракетами… Подивимося, хто ще кого розбещує. Ми їм покажемо, що таке санкції”, – сказав білоруський лідер.

Він зазначив, що наказав уряду обміркувати заборону на користування білоруськими компаніями портами Литви. Він оцінив, що 30 відсотків бюджету Литви складають доходи від транзиту білоруських товарів через литовські порти.

На думку оглядачів, погрози президента Лукашенки є спробою тиску на європейських партнерів, аби вони не вводили санкції щодо Мінська за фальсифікацію виборів президента, розгін ОМОНом мирних протестів та побиття демонстрантів у в’язницях. На переконання експертів, вводячи санкції у відповідь, Білорусь зазнає великих збитків і ще більше стане залежною від Росії.

Тим часом Литва, реагуючи на заяви Аляксандра Лукашенки, підтримала ефективніші санкції щодо Білорусі на рівні Європейського Союзу.   

Зокрема прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс написав у соціальних мережах, що рішення Лукашенки вдарить насамперед у самих білорусів. «Важко собі уявити, як сильно треба хотіти триматися влади і ненавидіти свій народ, аби з приводу уражених амбіцій шкодити своїй державі», – написав Скверняліс. У свою чергу, міністр закордонних справ Лінас Лінкявічюс заявив, що погрози введення санкцій щодо Литви і Польщі є «природною поведінкою авторитарного лідера Білорусі, який за будь-яку ціну намагається зберегти свою позицію».

Related Posts