Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща

ЄС закликає Росію розслідувати справу Навального і не виключає санкцій

«Тиск задіяв, пора на наступні кроки», – прокоментувало Постійне представництво Польщі при Європейському Союзі.

Європейський Союз закликав Росію розслідувати спробу отруєння російського опозиціонера Алєксєя Навального. Брюссель також закликав до міжнародної реакції і не виключив введення санкцій. Заяву від імені 27 країн Євроспільноти опублікував очільник дипломатії ЄС Жозеп Боррель. «Тиск задіяв, пора на наступні кроки», – прокоментувало у мережі Twitter Постійне представництво Польщі при Європейському Союзі, передає Польське радіо.

У заяві Євроспільноти читаємо: «Російський уряд повинен зробити все, щоб з’ясувати обставини злочину проведенням повного і прозорого розслідування та притягнути винних до відповідальності. Не буде згоди на безкарність». 27 країн також закликало Росію співпрацювати з Організацією заборони хімічної зброї, щоб гарантувати неупереджене та міжнародне розслідування. Європейський Союз закликав до спільної міжнародної відповіді і залишив за собою право вжити відповідних заходів, включно із санкціями.

Глава дипломатії ЄС наголосив, що використання хімічної зброї неприпустиме і є серйозним порушенням міжнародного права та міжнародних стандартів у сфері прав людини. Жозеп Боррель, засуджуючи напад, нагадав, що «новічок» використано також під час спроби отруєння колишнього офіцера російської розвідки Сєрґєя Скрипаля та його дочки у Великій Британії два роки тому. Тоді Європейський Союз застосував санкції проти чотирьох функціонерів російської військової розвідки ГРУ – двох підозрюваних у нападі та керівника ГРУ і його заступника.

Related Posts