Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Польська гуманітарна акція продовжує допомагати українцям на Донбасі

На Донбасі розпочався наступний етап польської допомоги, яку надає Polska Akcja Humanitarna за кошти МЗС Польщі

Організація Польська гуманітарна акція (PAH) розпочала наступний етап допомоги для жителів сходу України. Йдеться як про жителів, так і соціальних працівників, котрі живуть у районі збройного конфлікту на Донбасі, а коронавірус додатково відмежував їх від світу, передає Польське радіо.

Останнім часом PAH купувала необхідне обладнання для роботи із особами, котрі борються із бойовими психічними травмами. Відновлені також приміщення для роботи, що, як каже Ольга Проніна, яка працює в Авдіївці, для психологів дуже важливо. «У новій кімнаті ми можемо проводити сесії із пацієнтами без участі інших осіб. Це також досконале місце для групової роботи, бо є достатньо багато місця. Тут є обладнання для проведення презентацій та показу фільмів на психологічну тему, які пізніше можна обговорювати», – додає українська психолог.

Завдяки польській допомозі місцеві працівники пройшли спеціалістичні вишколи. Гелєна Краєвська із Польської гуманітарної акції сказала Польському радіо, що багато українців на Донбасі може сподіватися тільки на соціальних працівників.

«Для багатьох старших осіб, котрим потрібний догляд, і які живуть при лінії фронту, ці люди є єдиною надією на допомогу. Ми організовуємо для них різні майстерні, оскільки вони працюють в особливо важкому та обтяжливому середовищі», – додала вона.

У Донецькій та Луганській областях навіть 90 відсотків жителів страждає від хронічних захворювань, включаючи психологічні розлади. Багато з них є літніми людьми і вони не мають родин, тому PAH забезпечує їх теж продуктами харчування та засобами гігієни.

Польська гуманітарна акція вже п’ять років має постійну місію в Україні, у районі передової на Донбасі. Вона займається у першу чергу допомогою старшим особами, жінкам і дітям, тобто особам, котрим особливо загрожує небезпека під час збройних конфліктів. Найновіший проєкт психологічної і соціальної підтримки профінансований, зокрема, коштами Міністерства закордонних справ Польщі.

Related Posts