Позиція Польща Співробітництво

Пйотр Наімський: Nord Stream 2 може служити для поглибленої розвідки Росії

Польські політики кажуть, що підводні газогони можуть стати приводом для далекосяжних претензій Москви, передає Польське радіо

Безпека держави вимагає дій на морі та ефективного військово-морського флоту; важливими є міжнародні організації та необхідність збереження їхньої єдності. На цьому наголосили представники польської влади, які минулого четверга взяли участь у Форумі морської безпеки держави у Варшаві.

Представник польського Бюро національної безпеки вкотре підтримав запровадження кораблів класу фрегат. Віце-міністр оборони Марек Лапінський запевнив, що «зміцнення оборонного морського потенціалу» є, крім повітряної оборони, зокрема придбання ракетних комплексів Patriot у межах програми «Вісла», одним з найважливіших пріоритетів. Він наголосив на необхідності навчання морських кадрів. «Наші моряки – це еліта, ми повинні їх підтримувати, а також дати їм можливість служити з добрим озброєнням», – зазначив він.

Віце-міністр оборони наголосив теж на необхідності збереження єдності НАТО та Європейського Союзу, які, як зазначив, є «гарантами нашої безпеки».

Говорячи про газопровід Nord Stream 2, Лапінський додав, що нині «в Європі пріоритет перед безпекою часто має бізнес». «Найбільшою загрозою для нас є велика труба Балтійським морем», – ствердив він.

До військових загроз для Польщі він зарахував «російську доктрину, що передбачає конкретні військової дії на захист економічних інтересів». Лапінський також нагадав про Калінінградську область та інформаційні дії, наприклад фейкові новини, спрямовані проти Альянсу. «Ми щоденно стаємо об’єктами інформаційної атаки, інформації, що намагається вбити клин між нами. Це дуже важливий виклик, аби ми тверезо реагували на подібні інциденти», – зазначив Лапінський.

Про значення союзницької співпраці, особливо країн над Балтійським морем, та побоювання, пов’язані із газогоном Nord Steam 2, говорив також уповноважений уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наімський. Він наголосив на морському значенні енергетичної безпеки, зокрема військово-морського флоту для безпеки транспорту та газопорту.

«Підводна інфраструктура може служити для поглибленої розвідки», – сказав він і додав, що саме це було однією з причин протесту Швеції щодо німецько-російських газогонів. «Балтика є закритим морем, невеликою акваторією, а доступ до неї – це данські протоки. Вони є важливими для польської безпеки», – зазначив він.

Віце-міністр морського господарства та внутрішнього судноплавства Ґжеґож Вітковський сказав, що «Балтійська море – це вимоглива акваторія, але й великий потенціал, який потрібно використати». Говорячи, зокрема, про події у Керченській протоці, політик висловив думку, що «судноплавні шляхи стануть найближчими роками потенційним джерелом конфліктів», а інфраструктура, наприклад газогони, «можуть стати підставою для далекосяжних претензій з боку Росії». «Тому важливо розвивати інфраструктуру, але також надводні та підводні човни, а також союзне співробітництво», – сказав він.

Related Posts