Експертна думка Польща Про Україну

Більшість іноземців із пенсійним страхуванням у Польщі – українці

Наприкінці 2018 року їх була 421 тисяча, тобто на майже третину більше, аніж попереднього року,  повідомляє Польське радіо

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 USD – 3,75 PLN

1 EUR – 4,28 PLN

1 UAH – 0,13 PLN

Майже 40% польських підприємств, тобто найбільше за останні 10 років, планують у І кварталі поточного року збільшити платню своїм працівникам. Про це свідчать результати опитування, проведеного Національним банком Польщі.

Варто зауважити, що протягом трьох попередніх кварталів число підприємств, які планували в себе збільшення зарплати, систематично зменшувалося. У IV кварталі 2018 року цей показник складав лише 22,3%, тоді як зараз підскочив до 37%. Хоча аналітики Національного банку пояснюють це результатами змін у самій анкеті, а також збільшенням мінімальної зарплати в усій країні, з відповідей підприємств на інші запитання можна зробити висновок, що вони справді зауважують на ринку щораз сильніший тиск, аби збільшувати заробітну платню для своїх працівників.

З 45 на 46 місце на світі зійшла Польща у рейтингу економічної свободи за версією The Heritage Foundation та The Wall Street Journal. В Європі, натомість, вона зайняла 23 місце, тоді як торік мала 21

Згідно з рейтингом, Польща цього року отримала 67,8 пунктів, тоді як середній показник для Європи – це 68,6, а для світу – 60,8. Позитивні оцінки ця країна отримала за структурні реформи, а також за лібералізацію ринку і сприятливе для бізнесу законодавство. Натомість, найважливішими викликами для польської економіки були названі негнучкий кодекс праці, неефективна система економічного судочинства, бюрократія, докучлива податкова система і недорозвиненість транспортної інфраструктури.

Повністю вільними країнами (або територіями – ред.) надалі залишаються Гонконґ, Сінґапур, Нова Зеландія, Швейцарія та Австралія.

Наприкінці 2018 року 570 тис. іноземців мали у Польщі пенсійне страхування. Майже 421 тис. з них – це українці, яких у Закладі соціального страхування було зареєстровано на майже третину більше, аніж попереднього року. Саме вони мали також найбільший вплив на минулорічне зростання числа іноземців, котрі сплачують внески до Фонду соціального страхування (на понад 29%, тобто до 569,7 тис.). Натомість, друге місце у цьому зіставленні посіли білоруси, число яких зростало із ще більшою швидкістю (на 42%, тобто до 34,1 тис.).

З найновішого опитування агентства працевлаштування Randstad випливає, що в середині минулого року вже майже щочетвертий працедавець мав у своїй фірмі працівників з закордону, найчастіше з України. Натомість, серед решти фірм майже 40% розглядають можливість працевлаштування іноземців у майбутньому.

Related Posts