Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща

Матеуш Моравєцький на саміті ЄС закликав зупинити Nord Stream 2

Очільник польського уряду наголошував, що газопровід Nord Stream 2 є елементом геополітики РФ

На саміті Європейського Союзу у Брюсселі прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький закликав припинити спорудження газопроводу Nord Stream 2. «Особливо в контексті справи Алєксєя Навального», – зазначив глава польського уряду, передає Польське радіо.

У розмові з журналістами глава польського уряду повідомив, що виступаючи на форумі ЄС, він звернув увагу, якою агресивною є політика Кремля. Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький аргументував, що проєкт другої гілки газопроводу Nord Stream 2 є політичним і європейські країни не повинні брати в ньому участі. Він також нагадав, що спроба отруєння російського опозиціонера Алєксєя Навального речовиною з групи «Новічок» – це не перший приклад дій Кремля. «Nord Stream 2 – елемент політики, геополітики, який послідовно реалізує Російська Федерація. Росія проводить свою агресивну політику різноманітними способами, починаючи військовою агресією – з чим ми мали справу у випадку Грузії, України; отруюючи громадян, за допомогою санкцій зі свого боку, економічного ембарго, торгових війн. А отже, набагато сильніший економічний організм, яким є Європейський Союз, повинен уміти відповісти на таку агресивну політику», – заявив прем’єр-міністр Польщі.

Газопровід Nord Stream 2 має пролягати з Росії до Німеччини, ним планується транспортувати газ, обминаючи Україну і Польщу. Країни Центральної і Східної Європи послідовно протестують проти його прокладення. Виконавцем інвестиції є російський концерн Ґазпром.

Related Posts