Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Позиція

Прем’єр Польщі закликав ЄС не вагатися із санкціями щодо Росії у справі Навального

Прем’єр Польщі переконаний, що замість шукати нового діалогу із Росією, ЄС має визначити чіткі пріоритети відносин з Москвою

Лідери Європейського Союзу засудили використання хімічної зброї проти опозиціонера Алєксєя Навального та закликали Росію провести розслідування. Про це повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель на завершення першого дня саміту у Брюсселі. Євросоюзні лідери наголосили, що використання хімічної зброї є серйозним порушенням міжнародного права. Вони закликали теж Москву до співпраці з Організацією із заборони хімічної зброї, передає Польське радіо.

Європейські лідери знову повернуться до цього питання на наступному саміті у жовтні.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, виступаючи у четвер на тему спроби вбивства хімічною бойовою речовиною «новічок» російського опозиціонера Алєксєя Навального, підкреслив, що на це має бути відповідна реакція міжнародної спільноти. Прем’єр ствердив, що використання хімічної зброї є неприпустимим за жодних обставинах і є грубим порушенням міжнародного права.

Моравєцький закликав до міжнародного розслідування у справі потенційного порушення Конвенції про заборону хімічної зброї Росією та підтримав усі попередні заходи та зусилля Німеччини у цій справі.

За словами польського прем’єра, замість шукати нових форм діалогу з Росією, потрібно чітко визначити пріоритети ЄС у відносинах з цією країною.

Моравєцький переконаний, що ЄС повинен бути готовим до рішучої реакції на дії Росії і не вагатися перед «сильними, цілеспрямованими санкціями» не тільки щодо винуватців атаки на Навального, але теж їхніх політичних замовників.

За словами прем’єра Польщі, ситуація громадянського суспільства у Росії погіршується щороку, закони роблять все жорсткішими, а неурядові організації витісняють.

За словами Моравєцького, Росію не можна вважати надійним партнером Європи, а газогін Nord Stream 2 коштував Старому континенту «вже надто багато». Сам Nord Stream 2 очільник польського уряду назвав таким, що суперечить цілям енергетичного союзу та глобальній стратегії ЄС і наголосив на необхідності унезалежнення Європи від постачання російського газу, що забезпечує Росії фінансовий стимул та додаткові находженням. Він закликав теж відмовитися від Nord Stream 2.

Related Posts