Аналітика Балтія Експертна думка Новини Міжмор'я Про Україну

Лінкявічюс відповів Зеленському: небезпека “втоми від України” не знята

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що на тлі цілої низки викликів у Європі та ряду проблем в Україні небезпека втоми від нашої держави серед міжнародних партнерів не знята. 

Про це він сказав у інтерв’ю “Європейській правді”.

Литовський дипломат визнав, що чинна українська влада заслуговує похвали за деякі ухвалені закони на кшталт земельної реформи чи банківського закону. 

Однак такі проблеми, як боротьба з корупцією, вплив олігархів, відхід реформаторів від влади, за його словами, залишаються. 

“Не секрет, що є така річ, яка має назву “втома від України”. Очікування не можуть тривати вічно. І тому через ті проблеми, які я назвав, з’являються голоси: “Дивіться, там нічого не відбувається, змін немає”. Ми, звісно намагаємося відповідати, що це не так, що зміни є. Але й ви не можете просто ігнорувати проблеми”, – сказав глава литовського МЗС.

При цьому він запевнив, що у Литві втоми від України немає. Тоді як в інших державах ЄС і НАТО, вважає міністр, сприйняття відрізняється. Як приклад він навів держави Південної Європи, “які більше переймаються своїми викликами”.

“Подивіться самі, скільки викликів навколо Європи. Події у Сирії, у Лівії, тероризм. Нагірний Карабах, що розгоряється прямо поруч. Про Білорусь і нагадувати зайве, зважаючи на те, скільки уваги вона забирає. Але навіть ці конфлікти, якщо з них довго не видно виходу, викликають “втому”, – сказав Лінкявічюс. 

За його словами, Литва переконує європейських партнерів, що події в Україні та Білорусі мають бути їхнім пріоритетом.

“Боротьба європейських держав за свободу, за демократію має вагу, навіть якщо це держави поза межами ЄС. І це пояснення, до слова, працює – попри скептицизм окремих столиць, санкції раз за разом продовжують і навіть розширюють. Але це не знімає небезпеки втоми. І дії України, переконливі дії тут є дуже важливими”, – додав литовський дипломат. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у зверненні до парламенту 20 жовтня заявив, що за його президентства вдалося зняти втому міжнародної спільноти від України. 

Related Posts