Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Критик газопроводу Nord Stream 2 може стати послом США у Польщі

Річард Ґренелл став відомим як реалізатор нової американської політики щодо Німеччини, чого проявом була, серед інших, критика російського газопроводу

За інформацією видання «Dziennik Gazeta Prawna», у разі переобрання Дональда Трампа, посол США в Польщі Джорджетт Мосбахер може замінити Річард Ґренелл. Це один із найдосвідченіших людей нинішнього господаря Білого дому, а також досвідчений дипломат, який очолював – важке та вимогливе — дипломатичне представництво США у Берліні, перредає Польське Радіо.

Ґренелл став відомим як реалізатор нової американської політики щодо Німеччини, чого проявом була, серед інших, критика газопроводу Північний потік 2.

Найбільший ажіотаж викликав лист Ґренелла до німецьких компаній, які беруть участь у проєкті Nord Stream 2, який був опублікований ЗМІ в січні 2019 року. У листі американський дипломат закликав ці компанії враховувати загрозу, яку газопровід представляє для Європи, витрати на імідж та ризик санкцій.

«Як вам відомо, США рішуче виступають проти Nord Stream 2. Ми підтримуємо – і підтримували десятиліття тому – європейську мету забезпечення енергетичної безпеки шляхом диверсифікації. Газопровід Північний потік 2 підриває ці зусилля. Крім того, труба має серйозні геостратегічні наслідки для наших європейських союзників та партнерів»’, – написав посол.

«Від імені мого уряду я прошу вас врахувати загрози, які цей проєкт створює для європейської енергетичної безпеки, а також витрати на імідж та ризик санкцій, пов’язаних із ним», – пояснив дипломат.

Погрози Ґренелла були реалізовані, а відповідні документи щодо введення санкцій проти суб’єктів, які працюють над проєктом Північний потік 2, фактично були включені до правового порядку США.

Ґренелл був відкликаний із посольства США в Берліні в 2020 році. Потім дипломат зайняв посаду виконуючого обов’язки глави Національної розвідки та спеціального уповноваженого з питань мирних переговорів між Сербією та Косово.

Related Posts