Новини Міжмор'я Польща

З’їзд Федерації польських ЗМІ на Сході відбувається онлайн

Через пандемію коронавірусу, зустріч представників ЗМІ з-за східного кордону Польщі цього разу проходить в Інтернеті

Голова Фонду «Допомога полякам на Сході», один з організаторів З’їзду Федерації польських ЗМІ на Сході Міколай Фальковський повідомив, що в цій зустрічі візьмуть участь журналісти багатьох держав. Вони представлять ситуацію та виклики, з якими стикаються польські ЗМІ на Сході. «Ми запросили представників усіх польських ЗМІ, пов’язаних з Федерацією, поділитися досвідом, поглядами та власною точкою зору на події в регіоні Тримор’я, де ми працюємо, обговорити політичну ситуацію в Білорусі, Україні, Литві, Латвії – у державах, де ці засоби масової інформації функціонують на щодень», – сказав очільник Фонду «Допомога полякам на Сході», передає Польське рдіо.

На зустрічі 6 листопада журналісти, зокрема, представлять політикам цілі та потреби ЗМІ, які працюють за східними кордонами Польщі. За словами Міколая Фальковського, цей своєрідний звіт дуже потрібний, щоб забезпечити редакціям відповідне фінансування, аби вони могли виконувати свою місію. «Адресуємо ці потреби, ці заклики, звернення до політиків, котрі вирішують, яке фінансування та який масштаб допомоги отримують польські ЗМІ на Сході», – додав він. Голова Фонду «Допомога полякам на Сході» наголосив, що без сильних та стабільних польських ЗМІ на східних ринках, без присутності польської мови в ефірі дуже важко підтримувати польську культуру, польську свідомість та ідентичність у країнах, на територіях котрих до Другої світової війни була Польща.

Після дебатів про ситуацію польських ЗМІ на Сході відбудеться дискусія, присвячена ЗМІ в Білорусі. Анджей Почобут – польсько-білоруський журналіст, публіцист з Гродна, активіст польської меншини в Білорусі сказав, що опісля буде ухвалена резолюція, присвячена свободі слова та ЗМІ в цій країні. «В умовах, у яких є ЗМІ в Білорусі, в яких працюють журналісти, кожен жест солідарності дуже важливий. Тому це перш за все прояв солідарності з журналістами, які працюють у дуже складних умовах; заодно ми нагадуємо та звертаємо увагу на трагічну ситуацію зі свободою слова в Білорусі», – сказав журналіст.

Офіційна частина зустрічі доступна на каналі YouTube Фонду «Свобода і демократія» та Фонду «Допомога полякам на Сході».

Related Posts