Інші Новини Міжмор'я Про Україну

Білорусь вручила ноту протесту послу України в Мінську

Посол України Ігор Кизим був викликаний у МЗС Білорусі через «нескінченну серію антибілоруських акцій» і протести біля дипломатичних представництв Білорусі в Україні

У четвер, 26 листопада, Міністерство закордонних справ у Мінську повідомило, що викликано посла України в Білорусі та передано йому ноту протесту у зв’язку з «антибілоруськими акціями» біля посольства країни в Києві, передає Польське радіо.

Посол України Ігор Кизим був викликаний у МЗС Білорусі через «нескінченну серію антибілоруських акцій проти посольства Республіки Білорусь в Україні», посла просили гарантувати безпеку дипломатичного представництва – читаємо в комюніке МЗС.

Як додано, також було висловлене занепокоєння щодо «бездіяльності компетентних українських органів щодо припинення провокацій» та відсутності «належної реакції» на офіційні запити білоруської сторони з цього приводу.

«Незаконна діяльність радикальних елементів поруч із будинком білоруської дипломатичної місії в Києві представляє пряму загрозу її функціонуванню та безпеці співробітників посольства та членів їхніх сімей», – зазначається в повідомленні.

Білорусь також очікує реакції української сторони на «провокації» проти офісу білоруського почесного консула у Львові, висловивши надію, що відповідальні за «акти вандалізму» будуть нести відповідальність. Не уточнено, про які акти йдеться.

Із самого початку післявиборчих акцій протесту в Білорусі, перед посольством цієї країни в Києві проходять акції солідарності з демонстрантами та затриманими. Зокрема є імпровізоване місце пам’яті жертвам протестів. У суботу один із білорусів майже сім годин стояв на колінах перед посольством своєї країни в Києві, в наручниках висловлюючи солідарність із репресованими на батьківщині.

Related Posts