Балтія Новини Міжмор'я Польща Про Україну США

Литва приєднається до спору у справі газопроводу Nord Stream 2

Питання російсько-німецького газового маршруту Nord Stream 2 розглядає Суд Європейського Союзу

Суд ЄС розглядає справу російського Ґазпрому, який намагається скасувати антимонопольне законодавство Євроспільноти стосовно морських газопроводів. Компанії, які контролює Росія, твердять, що нинішня директива є дискримінаційною, передає “Польське радіо”.

На засіданні 30 жовтня уряд у Вільнюсі прийняв рішення підтримувати дії європейських установ, які хочуть відхилити претензії РФ. «Литва має прямий інтерес у тому, щоб ця директива не була скасована», – аргументував литовський міністр енергетики Жиґімантас Вайчюнас. З пропозицією анулювання змін у газовій директиві ЄС вийшла залежна від Росії компанія, яка будує газопровід Nord Stream 2.

Згідно з ухваленими понад півроку тому змінами в євросоюзному законодавстві, правила газового ринку поширено на газотранспортні установки, які з’єднують Євроспільноту з іншими країнами. Унаслідок змін постачальник газу не може бути одночасно єдиним оператором трубопроводу, яким йде сировина.

У заяві, поданій до Суду ЄС, зазначено, що поправка суперечить принципам однакового ставлення та доцільності, основоположних для права Європейського Союзу. Як твердять автори позову, зміни до директиви ухвалено, щоб блокувати прокладення газопроводу Nord Stream.

Маршрут Nord Stream має бути закінчений до кінця цього року. Його довжина – 1200 кілометрів. Росія планує одночасно значно обмежити транзит газу трубопроводами на території України. Проти створення Nord Stream виступають Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна і США.

Related Posts