Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Українські біженці мають сплатити податки у Польщі: кого звільнили від вимоги

Біженці з України, які перетнули кордон із Польщею 24 лютого, мають до 20 вересня подати податкову декларацію та сплатити податок. Виняток створили для тих, хто продовжив віддалено працювати на українські компанії: вони можуть не сплачувати податки у Польщі.

Про це йдеться у матеріалі Money.pl. Так, Польща відмовляється від збору податків із біженців, які працюють віддалено. З 24 лютого українці перетнули кордон із Польщею 5,96 млн разів. Дехто вже повернувся до себе. За оцінками влади, близько 1 мільйона людей постійно залишаються у Польщі, передає OBOZREVATEL.

Українці через 193 дні мають сплатити ПДФО. Зокрема, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому перебування перевищило 183 дні. Податок має бути сплачено з доходу, отриманого протягом усього цього періоду.

“На практиці це означає, що вже у вересні деяким українцям доведеться сплачувати податок у Польщі за останні пів року. Після цього вони виплачуватимуть аванси (авансові податкові платежі. – Ред.) систематично, щомісяця”, – зазначає видання.

Обов’язок регулювати ПДФО виникне, коли, наприклад, біженець працює віддалено на українського роботодавця. Навіть якщо центр життя – будинок, сім’я – залишився в Україні.

Як раніше писав OBOZREVATEL, міністерка соцполітики України Марина Лазебна звернулася до комітету Європарламенту з проханням змінити законодавство. Йшлося про те, щоб податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб та податки з діяльності ФОП могли продовжити сплачувати до бюджету України згідно з українським законодавством.

Дагош Післар, голова комітету Європарламенту, зазначив, що оподаткування більшою мірою регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, проте ці питання справді можна вирішити на рівні Євросоюзу, якщо пов’язати їх із дією директиви про тимчасовий захист.

Related Posts