Новини Міжмор'я Польща

Польща підвищила до другого рівень тривоги щодо своєї енергетичної інфраструктури за кордоном

Варшава підвищила до другого рівня (Bravo) ступінь загрози для енергетичної інфраструктури країни за межами РП. 

Про це йдеться в розпорядженні глави польського уряду, повідомляє Урядовий центр безпеки Польщі, передає Укрінформ.

“Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підписав розпорядження про запровадження другого рівня тривоги (Bravo) щодо польської енергетичної інфраструктури, розташованої за межами Польщі”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, розпорядження діятиме до 30 листопада.

Раніше польська опозиційна партія “Польща 2050” закликала президента Польщі Анджея Дуду зібрати Раду нацбезпеки країни у справі захисту за межами країни критичної інфраструктури, яка перебуває у власності РП. Зокрема, йдеться про газопровід Baltic Pipe, який проходить із норвезького шельфу через територію Данії та Балтійське море до Польщі.

Як повідомлялося, наприкінці вересня сталися аварії на обох гілках основного газопроводу «Північний потік – 1», також було пошкоджено одну з двох гілок «Північного потоку – 2». Сертифікація останнього була зупинена через агресію рф проти України в лютому. російський монополіст «газпром» заявив про готовність відновити поставки газу в Європу, але гілкою трубопроводу «Північний потік – 2», яка вціліла після аварії. Натомість у Берліні відкинули спробу росіян примусити Європу повернутися до цієї теми.

Baltic Pipe є спільним проєктом польського та данського операторів газопроводів – компаній Gaz-System та Energinet. Його офіційне відкриття відбулося 27 вересня, а від 1 жовтня газ із норвезького шельфу почав транспортуватися цим газогоном до Польщі. Загалом цим трубопроводом згодом планується постачати до Польщі 10 млрд куб. м газу.

Baltic Pipe фактично замінить Ямальський газопровід, яким до Польщі впродовж кількох десятиліть постачалося з росії щороку близько 10 млрд куб. м газу.

Related Posts