Антиросійський фронт Балтія НАТО Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво США

Військові ЗСУ і НАТО навчаються протистояти ворожій агресії

Іноземні інструктори зі США, Канади, Литви, Польщі, Великої Британії, Данії і Швеції допомагають українцям опановувати бойовий досвід за стандартами НАТО

На Львівщині, в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного триває підготовка підрозділів 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Сухопутних військ ЗС України за програмою «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна» (JMTG-U), передає Польське радіо.

Упродовж двох місяців іноземні інструктори зі США, Канади, Литви, Польщі, Великої Британії, Данії і Швеції допомагають українським військовослужбовцям опановувати бойовий досвід за стандартами Північноатлантичного альянсу.

На тактичних полях полігону, в умовах, які максимально наближені до бойових, українські військовослужбовці відточують свої навички протидії тероризму. Слід зауважити, що особовий склад цієї бригади одним із перших у 2014 році вступив у бій із добре озброєними сепаратистськими угрупованнями на сході України і упродовж 5 років стримує російську агресію. Проте, сьогодні ці воїни активно займаються бойовою роботою в тилу — продовжують навчатися воювати.

«Невдовзі наш підрозділ братиме участь у масштабних бригадних тренуваннях за участю військовослужбовців провідних країн НАТО. Нам буде дуже цікаво спільно попрацювати, як кажуть: “і на них подивитися, і себе показати”», – повідомив командир механізованої роти капітан Володимир Мельник.

Слід зазначити, що особливу увагу в процесі підготовки українських воїнів приділяють командирським ланкам усіх рівнів, адже це є основною «родзинкою» цієї програми навчання. І саме від навченості командирів грамотно та швидко орієнтуватися в обстановці на полі бою, приймати правильні рішення залежить перемога над противником. Крім цього, збільшено й масштаби програми підготовки українських піхотинців. За 2 місяці особовому складу потрібно поетапно опанувати бойові дії у складі підрозділів і на завершення — показати свої навички у діях бригади в повному складі.

«Основну увагу на цих тренуваннях ми приділяємо миттєвості прийняття рішень командирами підрозділів під час бойової роботи, а особливо аспектам їхнього лідерства у колективі, – розповів перший лейтенант Джеймс Говерд зі складу 278-го бронекавалерійського полку армії США, який виконує завдання у складі JMTG. – З перших днів спілкування з українськими військовослужбовцями я вражений рівнем їхнього досвіду та підготовки. Вони дуже прагнуть навчатися і серйозно до цього ставляться. Також вражає їхнє ставлення до своєї країни, бажання її захищати, щоб вона стала безпечним місцем».

Related Posts