Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща

Польща незадоволена пропозицією 10-го пакету санкцій ЄС проти Росіїм

Польща незадоволена пропозицією Єврокомісії щодо 10-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Як повідомив PAP постійний представник Республіки Польща при ЄС Анджей Садось, у проекті відсутні: атомна енергетика, заборона експорту алмазів і каучуку, згадки про нелегальний вивіз українських дітей до Росії, передає Польське радіо.

Польща незадоволена пропозицією Єврокомісії щодо 10-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Як повідомив PAP постійний представник Республіки Польща при ЄС Анджей Садось, у проекті відсутні: атомна енергетика, заборона експорту алмазів і каучуку, згадки про нелегальний вивіз українських дітей до Росії.

«Польща вважає, що рівень амбіцій цього пакету є недостатнім», — сказав Садось PAP. «За нашою інформацією, наразі 34 російські заклади причетні до викрадення українських дітей і їх транспортування до Росії. Тому це питання має бути включене в пакет», – сказав посол.

Він додав, що проект також не включає російську атомну енергетику. «Йдеться про ядерне паливо, а також про діяльність «Росатома», – пояснив Садось.

Інше питання – відсутність ембарго на експорт алмазів із Росії до ЄС. «Важко пояснити це європейській громадськості, яка несе величезні витрати на війну, наприклад, у вигляді вищих рахунків за електроенергію, і водночас деякі країни імпортують алмази, вносячи кошти в російський бюджет, який фінансує російську бойову машиу», — сказав він.

«Єврокомісія частково врахувала вимоги Польщі, але запропонувала виняток для імпорту 355 тис. тонн російського каучуку в ЄС. Це більше, ніж зараз імпортують основні одержувачі. Польща виступила проти цього, оскільки таке звільнення не тільки дає змогу зберегти нинішній рівень імпорту до ЄС, а й збільшити можливості поставок каучуку з Росії на європейські ринки. Це також удар по європейських виробниках гуми. Польща на це не погодиться», – додав Садось.

У пропозиції, яку польські дипломати подали в Брюсселі, Польща хотіла, щоб російські компанії та організації були виключені з системи UER (Upstream Emission Reduction), яка передбачає торгівлю сертифікатами на викиди для видобутку вуглеводнів. Цей постулат також не було включено до пропозиції ЄК, про що Польща шкодує.

Інвестиції концерну «Газпром» у гірничодобувну інфраструктуру в Росії дозволяють продавати UER, що є доходом для російського бюджету. Наразі санкції прямо не забороняють торгівлю квотами суб’єктам із російським капіталом, але Польща цього вимагає.

Проект ЄС щодо санкцій також не стосується Білорусі. За інформацією PAP, заперечення проти попередніх пропозицій ЄС у цьому питанні висунула Литва, якій не подобаються пільги для олігархів, які діють у Білорусі, експортуючи добрива до ЄС.

«Ми підтримуємо Литву. Ми проти скасування чинної системи санкцій під приводом гуманітарної чи продовольчої безпеки. Європейська комісія повинна взяти до уваги ці питання», – сказав Садось.

«Зустріч послів держав-учасниць ЄС щодо пакету має бути організована під головуванням Швеції наступного тижня. Часу для прийняття санкцій дійсно мало, якщо це має відбутися до 24 лютого», – резюмував польський дипломат.

Related Posts