Балтія Інші НАТО Польща

Польща посідає четверте місце серед країн НАТО за витратами на оборону

Про це свідчить опублікований звіт про діяльність Північноатлантичного альянсу за минулий рік. Список очолюють Греція та США, які виділяють на оборону понад 3% ВВП, передає Польське радіо.

Лише 7 з 30 країн НАТО виділяють на оборону узгоджений у 2014 році цільовий показник у 2 відсотки ВВП витрат на сектор оборони. Відповідно до звіту про діяльність Північноатлантичного альянсу за 2022 рік, Польщі належить четверте місце в НАТО за витратами на оборону — минулого року країна витратила 2,4 відсотки ВВП. Звіт представив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який говорив про єдність Альянсу перед обличчям війни, яку розв’язала Росія.

Серед 7 країн, які відповідають вимогам, Польщу випереджають Греція, США та Литва. Далі знаходяться Велика Британія, Естонія та Латвія. Голова Північноатлантичного альянсу закликав збільшити витрати на оборону.

«Безсумнівно, нам потрібно робити більше та робити це швидше. Темпи збільшення видатків на оборону недостатні», — наголосив Столтенберґ.

Минулого року діяльність НАТО була зосереджена на відповіді на російське вторгнення в Україну.

«Коли російські танки зайшли в Україну, ми були готові захищатися. Впродовж кількох годин були активовані плани оборони від Балтійського до Чорного моря», — підкреслив посадовець.

40 тисяч солдатів були передані під пряме командування Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО. Також було збільшено присутність на східному фланзі Альянсу: на суші, морі та в повітрі.

Генсек НАТО Єнс Столтенберґ також застеріг країни, насамперед Китай, від постачання Росії зброї, оскільки це означатиме підтримку незаконного вторгнення.

Related Posts