Балтія НАТО Новини Міжмор'я

Латвійський генерал: наразі немає умов, щоб Росія наважилася напасти на НАТО

Командувач Націонаольними збройними силами Латвії закликав не зосереджуватися на прогнозуванні часових рамок можливого нападу росії на країни НАТО, оскільки на подальші дії можуть вплинути різні фактори, насамперед, хід війни в Україні, передає Польське радіо.

Наразі немає умов для того, щоб росія наважилася напасти на НАТО, вважає командувач збройними силами Латвії генерал Леонідс Калниньш. Як підкреслив у понеділок сайт LSM, у Латвії про потенційну загрозу з боку росії говорять більш спокійно, ніж на Заході.

Російський військовий контингент, який стояв на кордонах Латвії, з погляду кількості сил та оснащення знищений на війні в Україні, зазначає командувач латвійською армією.

Генерал закликає не зосереджуватися на прогнозуванні часових рамок можливого нападу, оскільки на подальші дії росії можуть вплинути різні фактори, насамперед, хід війни в Україні. Водночас він оцінює, що якщо росія досягне успіху на полі бою, вона може продовжити агресію «на захід від України — поруч є Молдова».

Щоб росія наважилася вступити в конфлікт з НАТО, мали б виникнути «зовсім інші умови, інші чинники», сказав Калниньш, відповідаючи на запитання, чи готовий Кремль направити свої війська проти Альянсу.

Громадськість намагається заспокоїти не лише армійське командування, а й офіс міністра оборони Андріса Спрудса, наголошує сайт LSM. Атіс Швінка, парламентський секретар міністерства, зазначає, що завдяки гарантіям безпеки з боку НАТО та зростаючим інвестиціям в оборону Латвія безпечніша, ніж будь-коли раніше. Тому лякати громадськість перебільшеними застереженнями немає сенсу, додає він. Водночас він зазначає, що у випадку Німеччини та Швеції потрібні ці «тривожні дзвіночки», якими політики будять суспільство. За словами Швінки, немає потреби нагадувати жителям Латвії про те, що через кілька років може бути війна.

«Латвійське суспільство тверезо дивиться на Росію і знає справжні цілі Кремля», — підкреслив він. «Тому латвійське суспільство заслуговує фактів і відкритості, щоб усвідомити, що зараз, коли росія сконцентрувала всі свої сили на Україні, загроза саме Латвії та країнам НАТО мінімальна», — додав секретар міністерства.

Related Posts