Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Більшість працевлаштованих у Польщі українців живуть у 2-3-місних кімнатах

Кожен другий працевлаштований у Польщі громадянин України (53%) проживає у 2- або 3-місній кімнаті.

Про це свідчить перше у Польщі дослідження житлової ситуації працевлаштованих мігрантів «Працівник з України – житло в Польщі», проведеного Міграційною платформою EWL, RentLito та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, передає Укрінформ.

Своєю чергою 20% респондентів зізналися, що проживають у кімнаті самостійно, а кожен п’ятий (19%) ділить кімнату з чотирма людьми. Лише 4% іммігрантів, які працюють у Польщі, проживають у 6-місних кімнатах.

«У 2015-2020 роках найпоширенішими кімнатами для працівників були «6-місні», часто обладнані двоярусними ліжками, а орендарями найчастіше були чоловіки. Однак після пандемії COVID-19 та російської агресії проти України ситуація почала змінюватися. Для порівняння, у 2023 році найбільш затребуваними були 2- та 3-місні кімнати, переважно «сімейні» номери з мінікухнею, а в дорожчому варіанті – окремою ванною кімнатою. Двоярусні ліжка в помешканнях сприймаються вже поза нормою», – коментує результати дослідження голова правління RentLito Марія Домбровська.

Цей факт підтверджують й інші результати дослідження. Аж 61% українців, які працюють у Польщі, готові доплачувати за проживання в одно- чи двомісних кімнатах. Це пов’язано з бажанням забезпечити вищий рівень комфорту та приватність у місці проживання.

Вирішальне значення мають якість проживання та сусіди. Чистота є важливим позитивним чинником для 96% респондентів. Також на загальну оцінку місця проживання працевлаштованими українцями впливають сусіди по кімнаті (95%). Серед інших факторів респонденти однаково часто вказували безпечний район (92%), відстань від робочого місця (92%) та можливість проживання з родиною (88%).

«Українці надають великого значення загальним умовам життя в країні перебування – більшість респондентів (87%) хотіли б, щоб вони були схожими на умови вдома, навіть включно з плануванням квартири, її розміром і навіть дизайном інтер’єру. Пристосування будинку до особистих смаків, включаючи декорації та кухонне обладнання, може допомогти створити середовище, яке нагадує оточення на батьківщині», – розповідає Марія Домбровська.

Опитування «Працівник з України – житло в Польщі» проводили з 13 листопада по 21 грудня 2023 року EWL Group, RentLito та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету. Загалом у дослідженні взяли участь 312 громадян України, які працюють у Польщі.

Нагадаємо, більшість українців, працевлаштованих у Польщі (49%), скористалися допомогою роботодавця чи агентства з працевлаштування у пошуку житла в Польщі. Натомість третина знайшли помешкання самостійно. 

Related Posts