У Румунії винесли на розгляд ініціативу щодо об’єднання з Молдовою
Термін розгляду румунською Палатою депутатів законопроєкту щодо об’єднання Румунії з Молдовою минув без дебатів та голосування. Тепер, згідно із законодавством країни, документ надійде на розгляд Сенату.
Про це повідомило Digi24, передає Суспільне.
Зазначається, що депутати від ультраправої партії S.O.S. România 14 квітня внесли до нижньої палати парламенту законодавчу ініціативу про об’єднання Румунії та Молдови. Вона отримала негативні висновки від уряду та парламентського юридичного комітету та комітету з прав людини.
Водночас законодавча ініціатива вважається схваленою по закінченню 45-денного терміну, оскільки парламентарі не ініціювали дебатів чи остаточного голосування щодо неї. Тепер документ надійде на розгляд Сенату.
У разі схвалення, законопроєкт уповноважує уряд Румунії розпочати негайні переговори з Молдовою щодо потенційного об’єднання двох держав.
Згідно з текстом документа, після його ухвалення та публікації в Офіційному віснику, компетентні міжнародні органи, молдовський уряд, Євросоюз, США, НАТО та ООН будуть повідомлені про виконання положень закону.
