Родини загиблих естонців вимагають компенсації у французькому суді
У Франції триває судове слухання за позовом, поданим родичами загиблих в корабельній катастрофі порома “Естонія”, яка сталася 1994 року.
Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на AFP.
Кораблероща порома “Естонія”, яка вже визнана найбільшою корабельною трагедією в Європі в мирний час, сталася 28 вересня 1994 року, коли судно прямувало з Таллінна до Стокгольма. На борту перебувало 989 осіб, з яких загинуло 852 людини. Ще 138 осіб вдалося врятувати. Рятувальники змогли відшукати лише 94 тіла загиблих.
У 1997 році розслідування за участі міжнародних експертів встановило, що через шторм у судні відкрився висувний носовий козирок, що спричинило потрапляння води на палубу з автомобілями. Це й стало причиною стрімкого затоплення судна. Водночас, ані німецький суднобудівник Meyer-Werft, ані французька компанія Bureau Veritas, які визнали судно “відповідним нормам”, так і не були притягнуті до відповідальності за морську катастрофу.
Сьогодні, через майже через чверть сторіччя, 1116 родичів загиблих та пасажирів, котрі врятувалися у аварії, вимагають 40,8 мільйонів євро компенсації від зазначених двох компаній. Позов розглядається французьким судом у Нантеррі, де розташовані компанія Bureau Veritas. Судові слухання, які почалися в п’ятницю, 12 квітня, триватимуть до понеділка, коли суд має дати висновок щодо відповідальності компаній.
Раніше родини жертв аварії, які вимагали незалежних розслідувань причин трагедії, отримали компенсації від збанкрутілого на сьогодні естонського судновласника Estline.