Аналітика Молдова/Румунія Новини Міжмор'я

ЦВК Молдови затвердила остаточні підсумки парламентських виборів

Центральна виборча комісія Молдови затвердила остаточні результати парламентських виборів, що минули 24 лютого, повідомляє Укрінформ.

Згідно з оприлюдненими даними, до парламенту Молдови наступного скликання увійшли Партія соціалістів з 35-ма мандатами (18 місце за партійними списками і 17 по одномандатних округах), Демократична партія – 30 мандатів (відповідно, 13 і 17 місць), виборчий блок ACUM – 26 (14 плюс 12) і партія «Шора» – 7 мандатів (5+2). До парламенту увійшли і три незалежні кандидати.

У майбутній парламент країни увійшли 25 жінок і 76 чоловіків.

Протокол Центрвиборчкому про затвердження результатів парламентських виборів буде направлений до Конституційного суду, у якого є 5 днів для того, щоб затвердити (або не затвердити) підсумки голосування.

Якщо інстанція затвердить результати виборів, президент Молдови призначить дату першого засідання нового складу законодавчого органу.

Чергові парламентські вибори в Молдові пройшли за новою змішаною системою: 50 депутатів з 101 були обрані за партійними списками, а решта 51 – по одномандатних округах.

Related Posts