НАТО Новини Міжмор'я Позиція Польща Співробітництво США

Анджей Дуда: Польща стає все важливішим хабом присутності сил США і НАТО

Президент висловив надію, що вже до 2024 року витрати на оборону Польщі збільшаться до 2,5% ВВП

«Польща стає все важливішим хабом військової присутності НАТО та США у нашому регіоні; ми розуміємо нашу роль у категоріях безпеки Польщі, усього східного флангу та басейну Балтійського моря, а отже, і Європи в цілому», – заявив у четвер, 7 березня, президент Польщі Анджей Дуда, передає Польське радіо.

Під час наради з керівним персоналом Міністерства національної оборони та Збройних сил Республіки Польща, зорганізованій у Президентському палаці у Варшаві до 20-річчя членства Польщі в НАТО, президент наголосив, що Альянс залишається фундаментом співробітництва усього євроатлантичного простору, попри певні напруження між країнами Європейського Союзу та США.

«Польща буде постійно докладати зусиль для зміцнення стримувального потенціалу та оборони Альянсу, водночас Польща буде брати участь у проектах, що розвивають європейську оборону, наприклад структурне співробітництво, а також європейський оборонний фонд, прагнучи, аби вони завжди доповнювали НАТО», – підкреслив Дуда.

Говорячи про свої візити, зокрема, у військові частини у місцевостях Жаґань, Ожиш та Еьблонґ, президент сказав, що вони були для нього можливістю «переконатися у тому, що Польща стає все важливішим хабом військової присутності НАТО і США у нашому регіоні». За його словами, це важливо не тільки для безпеки Польщі, але також безпеки усього східного флангу та басейну Балтійського моря, а, отже, також для усієї Європи.

«Беручи до уваги необхідність розвитку та модернізації збройних сил, я продовжуватиму прагнути до поступового збільшення витрат на оборону. На моє прохання уряд підготував законопроект, що збільшує оборонний бюджет до 2,5% ВВП до 2030 року. Беручи до уваги вимоги нинішнього плану технічної модернізації та потреби збройних сил, я підтримую свою вимогу, аби досягти цього рівня вже в 2024 році. Маю надію, що це буде можливо», – підкреслив Анджей Дуда.

У свою чергу, міністр оборони Маріуш Блащак подякував командуванню війська за важку та вимогливу службу, а також за добру співпрацю. «Ми мусимо постійно пам’ятати, що ми є єдиною командою, працюємо на спільне добро, яким є безпека нашої батьківщини та наших громадян», – підкреслив він.

До пріоритетних завдань польський міністр відніс пришвидшення придбання нового озброєння та спорядження, що отримають Збройні сили Польщі. Крім того, Блащак сподівається на ефективне формування нової 18-ї механізованої дивізії, формування військ територіальної оборони та військ оборони кіберпростору. Міністр теж очікує збільшення чисельності польських збройних сил.

«Військо своїми діями буде зміцнювати почуття безпеки поляків», – наголосив Маріуш Блащак.

У зв’язку із 20-річчям вступу Польщі в НАТО сьогодні ввечері у Варшаві відбудеться зустріч генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Єнса Столтенберґа з Анджеєм Дудою.

Related Posts