Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Майже 60% трудових мігрантів з України їдуть до Польщі

Згідно з найновішим дослідженням, Україна залишається країною-донором працівників для ринків праці ЄС

Майже 60% трудових мігрантів з України їдуть у Польщу. Про це свідчать дані соціологічного дослідження «Соціальний профіль трудового мігранта з України», проведеного Центром соціальних досліджень Національного університету «Острозька академія» з ініціативи Foreign Personnel Service і Польсько-української господарчої палати у межах соціальної кампанії «Партнерство та працевлаштування», передпє Польське радіо.

«Дослідження підтвердило, що Україна досі залишається країною-донором людських ресурсів для ринків праці ЄС, оскільки трудова міграція – все більш популярний серед українських громадян життєвий вибір і модель роботи», – зазначив Павло Кулага, голова Комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарчої палати.

Майже 60% українських трудових мігрантів, які мають намір працювати за кордоном, найближчим часом планують знайти роботу в Польщі. Німеччину вибере 18%, а Чехії – щодесятий працівник. На користь Росії висловилися лише 0,5% опитаних. На вибір країни впливає головним чином географічне положення і рівень заробітної плати.

Згідно з результатами дослідження, головними причинами, що спонукають українців виїжджати на роботу за кордон, є низька заробітна плата (45%) і важка економічна ситуація в країні (32%).


Related Posts